1750'den Fazla "TÜRKİYE'NİN EN GÜZEL VİLLA MODELLERİ" ile Hizmetinizdeyiz!

İklim değişikliğiyle birlikte doğal afetlerin sayısı her geçen gün artarken, dünya genelinde yaşanan felaketler insanların yaşam alanlarına zarar veriyor. Geleneksel evlerin bu felaketlerde hasar alma olasılığının daha yüksek olduğunu söyleyen yerli çelik yapı sistemleri ise çelik konstrüksiyonlu evlerin depremlerden %85 daha az etkilendiğini belirtiyor.

Birleşmiş Milletler’in yayımladığı rapora göre, doğal afetler de dahil olmak üzere, dünyada son 20 yılda her sene orta ve büyük ölçekli 350 ila 500 felaket yaşandı. Araştırmalara göre 2022’nin yalnızca ilk yarısında bile sel, deprem ve fırtına kaynaklı felaketler 65 milyar dolar zarara neden olurken, insanlar birincil yaşam alanları olan evlerini korumak için yeni arayışlara giriyor. Ülkemizde de sıklıkla görülen depremlerden ve yangından endişe edenler, çözümü çelik konstrüksiyonlu evlerde buluyor.

Kırsal alanlar başta olmak üzere kentlerde de klasik yöntemlerle inşa edilen evlerin felaketlere karşı yüksek risk grubunda yer aldığını belirten Yağmahan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı SerVilla Anahtar Teslim Villa firması sahibi Mimar İdris YAĞMAHAN, “Her yıl dünyada binlerce felaket yaşanıyor ve bunlar insanların birincil yaşam alanları olan evlerde ya hasar bırakıyor ya da yaşanmaz hale getiriyor. Bunun nedeni karşı konulamaz büyüklükteki olayların yaşanması olabilirken, yaygın şekilde kullanılan betonarme, ahşap ve taş binaların dayanıklılığının yetersiz kalması da kritik bir etken olarak karşımıza çıkıyor. Çünkü bu yapılar, dış etkenlerin oluşturacağı duvar çatlakları, çatı sızıntısı, göçme gibi hasarlara oldukça elverişli. Oysa hafif niteliklere sahip çelik ev sistemleri, kişilere hem güvenli hem de kaliteli ve ekonomik yaşam alanları sunuyor” dedi.

“Sürdürülebilir evler inşa ediyoruz”

Çelik evlerin, geleneksel yöntemlerle inşa edilen evlere kıyasla daha avantajlı olduğuna dikkat çeken Yağmahan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı SerVilla Anahtar Teslim Villa firması sahibi Mimar İdris YAĞMAHAN, “Çelik evler, rüzgar, deprem, kar, yangın gibi dış faktörlere meydan okuyor. Örneğin çelik evler, geleneksel yapılara göre %60 daha hafif yapısıyla, depremlerin etkisini %85 daha az hissettiriyor. Yalnızca bununla da sınırlı kalmıyor. Geleneksel evlerin yapımı aylar hatta yıllar sürerken, çelik konstrüksiyonlar atölyede montajlanıyor. Bu sayede ev sahibinin zamandan ve maliyetten tasarruf etmesine kapı aralıyor. Çatı ve temelde bulunan ısı yalıtım sistemiyle farklı hava koşullarının etkisini de en aza indiriyor. Biz de 2007 den beri edindiğimiz tecrübemizin yanı sıra, müşterilerimizin güven ve konforunu ilke edinen misyonumuzla ekonomik, çevresel ve sosyal sorumluluklar odağında sürdürülebilir evler inşa ediyoruz” dedi.

“Tek katlı yapıları 45, dubleks yapıları 60 günde teslim ediyorlar”

Şu ana kadar tasarladıkları 272 projenin 126’sını teslim ettiklerinin altını çizen Yağmahan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı SerVilla Anahtar Teslim Villa firması sahibi Mimar İdris YAĞMAHAN ise, iş modellerini şu sözlerle paylaştı: “İnşaat sektöründe çelik konstrüksiyon tekniğinin insan sağlığı ve yaşamı açısından önemli olduğunu düşünüyoruz. Yapılarımızın karbon ayak izi geleneksel yapı sistemlerine nazaran %80 daha az. Kullandığımız malzemelerin bir çoğu ‘leed’ sertifikasına sahip. Ayrıca mimari konfor esasları diye adlandırdığımız ısı, ses ve su yalıtımı değerlerimiz ilgili yönetmeliklerce istenilen değerlerin çok üzerinde. İş süreçlerimize tüm enerjimizi, inancımızı ve ilkelerimizi katarak müşterilerimize en hızlı şekilde hizmet veriyoruz. Tek katlı yapılarda 45 günde, dubleks yapılarda ise 60 günde anahtar teslim yapıyoruz. Evler, müşterimizin talebi doğrultusunda yapı denetim, belediye ve odalar için ruhsat ve onay almaya hazır oluyor.”

“En çok villa ve tiny house’lar talep görüyor”

Seçenekler arasında en çok villa ve tiny house’ların (küçük ev) talep gördüğünü söyleyen SerVilla Anahtar Teslim Villa firması sahibi Mimar İdris YAĞMAHAN, “Yapısal detayları ile betonarme ve ahşap evlerden çok daha üstün olan villaları, uluslararası standartlara uygun şekilde inşa ediyoruz. Bu evlerde özel üretim S280 sınıfı yapısal çelik kullanılıyoruz. Özel statik hesap programları kullanarak tasarladığımız özel çelik profiller tercih ediyoruz. Cephelere neme ve yangına dayanıklı alçı levhalar ile OSB 3 sınıfı ahşap yongalı levhalar birlikte uyguluyoruz. Tiny house’lar ise depreme ve yangına dayanıklı yapısının yanı sıra mobil konseptiyle istenilen her yerde kullanılabiliyor. Hafif çelik profiller, ahşap yonga levhalar ile inşa edilen bu evler, yağmur, soğuk ve güneşe karşı dayanıklılık özellikleriyle de ön plana çıkarken, müşterilerimize özgür ve güvenli hissedebilecekleri alanlar vaat ediyoruz. Tüm tasarımlarımızda yenilikçi ruhumuz, kalite ve dürüstlük anlayışımız ile markamızı alanımızın öncüsü haline getirmeyi hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

Lütfen aklınıza takılan her türlü soruyu sormaktan çekinmeyiniz.

Saygılarımızla.
İdris YAĞMAHAN / Mimar

Ofis: +90 (216) 614 04 34 (pbx)
GSM & Whatsapp: +90 (505) 507 04 18

Tüm modellerimizi **www.e-villaproje.com** sitemizden inceleyebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Zamanında ve İstediğiniz Gibi Çelik Villa’lar..

Zamanında ve İstediğiniz Gibi Çelik VillaR...

SerVilla Çelik Villa’lar, kullanım alanları geleneksel sistemli konutlara göre %7-10 daha fazladır. SerVilla Çelik Villa’lar, hızlı ve güvenilir bir yapı sistemine sahip olmalarından dolayı imarlı arsası olanlar, yükleniciler ve kooperatifler için yapı sigortasına ve mortgage konut kredi sistemine en uygun evlerdir. SerVilla Çelik Villa’lar, çevrecidir. SerVilla Çelik Villa’lar, prefabrik değil, uzun ömürlü, konfor standardı yüksek, […]

Prefabrik Ev Villa Yapımı İçin Gerekli İzinler Evrak Belgeler

Prefabrik Ev Villa Yapımı İçin Gerekli İzinle...

Prefabrik Ev Nedir? Özel temel gerektirmeden, uluslararası standartlarda inşa edilen ve özel ses/ısı yalıtımına sahip olan evlere prefabrik ev deniliyor. Kurulumu ve yapımı kolay olması dışında hem çevre sağlığına hem de insan sağlığına hiçbir zararlı etkeni olmaması dolayısıyla da tercih edilebiliyor. Depreme, yangına, sele, baskına, yıldırım çarpmasına dayanıklı olması en dikkat çekici özellikleri arasındaki yerini […]

Arsa Üzerine Ev Villa Yapma Maliyeti Nedir?

Arsa Üzerine Ev Villa Yapma Maliyeti Nedir?

Eğer, bir arsa satın alacak ve üzerinde inşaat gerçekleştirecek kadar maddi güce sahipseniz ya da gelir elde etmek için bir arsa üzerinde inşaat gerçekleştirmek istiyorsanız, öncelikle ortalama olarak arsa üzerine ev yapma maliyeti konusunda bir bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Çünkü her kentte inşa edilecek yapı için ortaya çıkan maliyetler; kullanılan inşaat malzemelerinden vergi ve işçilik […]