1750'den Fazla "TÜRKİYE'NİN EN GÜZEL VİLLA MODELLERİ" ile Hizmetinizdeyiz!

Çok katlı bir yapının çok kısa bir zamanda tamamlandığı günler artık hayal değil. Çok katlı hafif çelik yapılar ile gözünüz yükseklerde olsun.

hafif-celik-yapi-ile-ev-villalar-sanata-donusuyor

Çevrenizde hafif çelik apartmanlar görmeye hazır olun… Maksimum dört kata kadar yapımı mümkün olan hafif çelik binalar artık kullanılan yeni teknoloji ve tasarımlar sayesinde sekiz kata kadar çıkabiliyor. Bu teknoloji sadece konutlar için değil, okul yapıları, öğrenci yurtları, askeri yapılar, sağlık yapıları vb. gibi birçok kamu binaları için de ideal şartları sağlıyor

Tüm hafif çelik prefabrik yapılar içerisinde sağlamlık ve estetiğin doruğa ulaştığı bu sistem, hızlı ve efektif yatırım geri dönüş süresiyle de diğerlerinden ayrılıyor. Sadece showroom, ofis ve lüks villalar gibi estetiğin ön planda olduğu projeler için değil olağan üstü hal durumları ve kentsel dönüşüm projeleri gibi zamanın kritik önem arz ettiği hallerde de hızlı kurulumu mümkün kılan tasarımı sayesinde ihtiyaç duyulan binalara çok kısa bir sürede kavuşulabiliyor.

Bu yeni teknoloji ile üretilen yapı elementleri %90 geri dönüşümlü olan çelik malzemesi ile yapılıyor. Bu binalar, doğası gereği çevre dostu ve sürdürülebilir mimarlık ürünüdür.

Hafif Çelik Nedir?

Robot teknolojisiyle üretilen galvanizli çelik profillerinin cıvatalı ve bulonlu bağlantılarla birleştirilerek kurulan yapı sistemidir. Sistemin tamamında hafif çelik malzeme kullanılarak çok katlı üretim yapılabilir.

Geniş açıklıklara imkân veren 1 – 4 mm arasındaki sac kalınlığında, 60 – 400 mm profil genişliğinde U, C ve Sigma ++ profillerden oluşan taşıyıcı sistemdir.

Hafif Çelik Projelendirme

Hafif Çelik Duvar Sistemi
Taşıyıcı sistemi galvanizli çelik profil olan duvar panellerinin yüzeyleri şantiye sahasında A1 sınıfı yanmaz 10 mm veya 8 mm Fibercement levhası ile kaplanır.

Hafif Çelik Çatı Sistemİ
Taşıyıcı sistemi galvanizli çelik profil olan çatı konstrüksiyonu, bitüm esaslı kaplama (Shingle) ile kaplanır.

Hafif Çelik Çatı Kaplama Opsiyonları
Boyalı galvanize trapez sac, Sandviç çatı paneli, Bitüm ve metal esaslı kaplama (Ondulin), Metal esaslı kaplama (Metal Kiremit)

Hafif Çelik Yapı Yalıtım
Duvar panel karkaslarında taşyünü ve duvar tipi camyünü yalıtım kullanılır. Çatıda şilte camyünü, taşyünü yalıtım veya sandviç çatı paneli kullanılır.

HAFİF ÇELİK EV VİLLA AVANTAJLARI

Depreme Karşı Dayanıklı
Hafif çelik yapılar, deprem bölgesi olan ülkemizde, depreme karşı gösterdiği yüksek direnç ile en iyi çözümü sunmaktadır.

Hafif çelik binaların beton binalardan 5 kat daha hafif olması, depremin sarsıntısını maksimum düzeyde absorbe etmesini sağlar.

Hafif Çelik yapılar kısa sürede minimum maliyet ile onarılabilirler.

%90 Geri Dönüştürülebilir
Çelik en sürdürülebilir inşaat malzemesidir. Tekrar tekrar geri dönüştürülebilir özelliği ile avantaj sağlarken, gücünden ve dayanıklılığından bir şey kaybetmez.

Rekabetçi Fiyat
Çelik, yüksek kalitede makul fiyat ve kısa sürede kurulum ile hem bütçenize hem de zamanınıza yarar sağlar.

Hızlı ve Kolay Kurulum
Hafif Çelik Yapılar yüksek üretim ve kurulum hızı ile zamandan tasarruf sağlar. Kurulum sürecinin iklim koşullarından bağımsız olarak yürütülebiliyor olması da önemli avantajlarından bir tanesidir.

Esnek Mimari Tasarım
Hafif çelik yapılar, esnek tasarım kriterlerine imkân vermesi sayesinde maksimum konfor koşulları sunuyor.

Yıldırım Riski Taşımaz
Hafif Çelik Yapılar, diğer yapılar gibi yıldırım tehlikesi taşımaz. Onlarca çelik taşıyıcı çatıdan zemine kadar indiğinden, çatıya düşen yıldırım onlarca koldan toprağa verilir, yangın ve patlamalar oluşmaz.

Daha Az Atık
Hafif çelik yapı sistemi ortaya çıkan hurda ve atıkları en aza indirir.

Mimar İdris YAĞMAHAN

Yağmahan İnşaat Ltd. Şti.
Şile Otoban Üzeri Kirazlıdere Mahallesi Kışla Caddesi Havuz Sokak No: 20 / 8 İlhanlar Plaza Kat: 3 Çekmeköy / İstanbul
0216 614 04 34 – 0216 614 04 33 – 0505 507 04 18
www.yagmahan.com
www.e-villaproje.com
www.serprofil.com
www.acikprofil.com

Benzer Yazılar

Çelik Ev Villalar, Tercih Nedenleri ve Fiyatları

Çelik Ev Villalar, Tercih Nedenleri ve Fiyatl...

Hafif Çelik evler ve çelik konstrüksiyon yapılar, Amerika, Kanada, Japonya ve İngiltere gibi teknoloji devlerinin villa yapımında ulaştıkları en son sistemdir. Türkiye de estetik güzellikten yoksun, daha bitmeden dış cephesi bozulmaya başlayan betonarme binalar yapılmaktadır. Biz de dünyadaki en son teknolojik gelişmeleri içeren, bu çelik villa’larda yaşama olanağını ülkemiz insanlarına getirdik.Tamamen hayat tarzınız ve zevkinize […]

Türkiye’deki Tüm İnsanları Müstakil Evlere Yerleştirmek

Türkiye’deki Tüm İnsanları Müstakil Evl...

Bütün Binaları Ortadan Kaldırıp Türkiye’deki Tüm İnsanları Müstakil Evlere Yerleştirmek Ne Kadar Yer Kaplardı? İstatistiklere göre Amerika halkının %88’i, İngiltere halkının ise %79’u müstakil evlerde yaşıyor. Peki Türkiye’de herkesin müstakil evde yaşaması mümkün mü? TÜİK’e göre Türkiye’de ortalama hane halkı sayısı 3 kişi. Her aileye 250 metrekare ev, 50 metrekare de bahçe olacak şekilde 3 […]

1 Ekim 2017 Yeni İmar Yönetmeliği Emsal Hesabı

1 Ekim 2017 Yeni İmar Yönetmeliği Emsal Hesab...

Yeni İmar Yönetmeliği Emsal Hesabı 5 Soru 5 Yanıt 1 Ekim 2017 tarihi itibari ile Yeni İmar Yönetmeliği resmi olarak uygulamaya geçirilecek. Yeni yönetmeliğin uygulamaya geçirilmesi ile beraber yapılacak olan emsal hesaplamaları da değişecek. Peki, yeni imar yönetmeliğine göre emsal hesaplaması nasıl yapılacak? 1. Emsal Nedir? Katlar Alanı Kat Sayısı kelimelerinin ilk harflerinden oluşan bir […]