1750'den Fazla "TÜRKİYE'NİN EN GÜZEL VİLLA MODELLERİ" ile Hizmetinizdeyiz!

DOĞAL TAŞ EV VİLLA ETKİLEYİCİDİR

Doğal taş; özellikleri, cinsine, çeşidine ve onu oluşturan minerallerin bağlanma şekline göre değişiklik gösteren doğal bir üründür. Doğal taş bu özellikleri ile tüm inşaat malzemelerinden farklıdır. Hem doğal taşlarla, hem de diğer pek çok malzeme ile kombine edilebilen benzersiz bir malzemedir. Doğal taş tek tip endüstriyel bir ürün değildir ve oluşum sürecinin izlerini taşımaktadır.

DOĞAL TAŞ EV VİLLA EKOLOJİKTİR.

Doğal taş bir yapı malzemesi olarak kullanılmak üzere doğada neredeyse hazır halde bulunmaktadır. Sadece taşı ocağından çıkartmak ve işlemek için enerji gerekmektedir ve bu da diğer inşaat malzemeleri için gerekenden çok daha azdır. Doğal taşlar genellikle büyük patlatmalar yapmadan ocaktan kesilerek çıkarılmaktadır. Kullanılmayan atıklar ise tekrar doğaya karışmaktadır.

DOĞAL TAŞ EV VİLLA DOĞA İLE UYUMLUDUR

Doğal taş sağlığa zararlı herhangi bir madde içermemektedir. Yiyecek hazırlanan mekânlarda güvenle kullanılmaktadır. Yanıcı değildir ve yangın sırasında da sağlığa zararlı herhangi bir madde açığa çıkmamaktadır.

DOĞAL TAŞ EV VİLLA FARKLIDIR

Doğal taş kadar renk ve yapı çeşitliğine sahip başka bir inşaat malzemesi bulunmamaktadır. Doğal taşlar renk , yapı ve yüzey çeşitliliğine sahiptir. Yüzeye uygulanan işlemlerle bu çeşitlilik daha da artmaktadır. Bu durum Mimar ve Mühendislere arzu ettikleri görünüş ve havayı yaratmak için geniş seçenekler sunmaktadır. Doğal taşlar genellikle güzel görünümleri ve teknik özellikleri nedeni ile tercih edilmektedir. Bir inşaat malzemesinde bulunması istenen neredeyse her özelliği karşılayacak uygun bir doğal taş vardır.

DOĞAL TAŞ EV VİLLA ÖZGÜNDÜR

Doğal taşlar ocaktan büyük bloklar halinde çıkarılmakta ve istenen ölçülerde kesilmektedir. Doğal taş üretiminde standart bir ölçü yoktur. Plakaların ölçüsü bloğun boyutlarıdır. Ölçüler ihtiyaca göre belirlenebilmektedir. Sadece kare yada dikdörtgen levhalar değil istenen herhangi bir şekilde sağlanabilmektedir. Taşların çeşitliliği, ve özel işlemler yardımı ile tasarım imkanı artmakta, benzersiz projelere ulaşılmaktadır.

DOĞAL TAŞ EV VİLLA YILLANDIKÇA GÜZELLEŞİR

Doğal taş binlerce yıl geçmişi olan inşa malzemesidir. Doğal taş zamanla bozulmaz, güzelliğini ve özelliğini korur. Çoğu yapı malzemesi yıllar geçtikçe çirkinleşmekte , doğal taş ise kendine özgü bir görünüm kazanmakta, gerçek güzelliğine ulaşmaktadır. Ayrıca doğal taşlar kolayca ve masraf gerektirmeden temizlenmektedir. Birkaç yüzyıllık doğal taşlar restore edilerek orijinal hallerine getirilebilmektedir.

DOĞAL TAŞ EV VİLLA ÜÇ BOYUTLUDUR

İstenilen boyutta taşın üretilmesi mümkündür. Taşın üzerine uygulanan yüzey işlemleri ile ışık-gölge efektleri oluşturulabilmektedir. Bu ve benzeri şekilde işlem görmüş taşlar cephelere sağlam, güçlü ve estetik bir görünüm kazandırmaktadır.

DOĞAL TAŞ EV VİLLA UCUZDUR

Bir yapı malzemesinin ömrü 30 yıl ya da sonsuza kadar kullanılabilmesi esas alınarak hesaplandığında doğal taşın suni malzemelerden pahalı olmadığı görülmektedir. İlk maliyet, ömür olarak kıyaslandığında diğer malzemelerden ucuzdur. Temizlenmesi ve korunması için gereken maliyet de düşüktür.

DOĞAL TAŞ EV VİLLA ÜSTÜN FİZİKSEL ÖZELLİKLERE SAHİPTİR

Doğal taş ısıyı iyi soğurmaktadır. Binaların dışına kaplandığında binanın istenmeyen şekilde ısınmasını-soğumasını engellemektedir. Araştırmalar doğal taş ile kaplanmış çok katlı binaların ısınması ve soğutulması için gereken enerjinin 100-150 kWs/m2 olduğu , yüzeyi cam olan binalarda ise bu oranın 300-700 kWs/m2 olduğu görülmüştür.

DOĞAL TAŞ EV VİLLA DAYANIKLIDIR

Doğal taşın basınç ve aşınma direnci yüksektir. Pek çoğu sonsuza dek dayanabilen bir yapı malzemesi özelliğine sahiptir. Yalnızca paslanmaz çelik, doğal taşla yarışabilir. Fakat maliyeti çok yüksektir. Granit ve benzeri malzemeler insan ömrü süresince bile çok az aşınmaktadır.

NEDEN AHŞAP EV VİLLA

Ahşap binlerce yılllık geçmişe sahip, doğa şartlarına, kimyasallara dayanıklılık bakımından en yüksek notu alan kullanılan en eski yapı malzemesidir. Botanik Özellikleri açısından sert sıkı liflidir. Hücresel yapılıdır. Isı iletkenliği azdır, bu nedenle ısı yalıtıcı olarak yaygın şekilde kullanılır. Elektrik iletkenliği düşüktür. Üstün nem özelliğine sahip olması bakımından sağlıklı bir yaşam ortamı sunar. Ağırlık taşıma gücü oranı betonarme ve çelikten yüksektir. ahşabın tüm bu özellikleri bir araya gelince çağımızın çevre ve enerji sorunlarına en iyi cevap veren malzemesi olmaktadır. Ahşap, taş beton, tuğla, briket gibi yapı elemanları ile birlikte uyum içinde kullanılabilir bir malzemedir. Zemin kat taş örme, üst kat kütük ev kompozisyonları buna iyi bir örnek teşkil etmektedir. Doğal bir malzeme olduğu için radyasyon üretmez. Ahap yangın direnci yüksek bir malzemedir. . Fiziksel özelliği bakımından yoğunluğu arttıkça organizmalara direnci artar ve yakmak zorlaşır. Bu özellikleri ile malzeme olarak beton ve çelikten üstün bir yapı malzemesidir. Akustik Özellikleri bakımından sesi absorbe ederek yansımayı ve yankılanmayı önlemektedir. Ahşap doğal olarak kullanıldığı zaman biyolojik bozulmaya uğrar. Bu bozulmaya sebep olan, Bakteri, mantar, böcek, deniz canlılıarı, kuşlar, memeliler ve hava şartlarıyla birleşince, ahşabı tahrip edip kullanım ömrünü azaltır. Ahşabın bu noktada kullanım ömrünü uzatmak için ahşaba emprenye işlemi uygulanmalıdır.

NEDEN AHŞAP YAPI EV VİLLA?

Ahşap yapılar içinde yaşayanların fizyolojik ve psikolojik açıdan çok daha sağlıklı hissetmelerini sağlar. Japon deprem uzmanlarının da belirttiği üzere dünyada depreme karşı en dayanıklı yapılar ahşap yapılardır. Kütük evler depremin gerek düşey gerekse yatay kuvvetlerine yıkılmadan karşı koyar. Bu kütüğün lifli yapısından kaynaklanan esneklikle karşılanır. Diğer yapı Malzemelerinin aksine çok hafif olduğundan, kolay çökmez, çökse bile içinde bulunanları öldürdürmediği bilinmektedir. Betonarme yapılarda bu risk çok daha yüksektir. Türkiyede son 50 yılda unutulan ahşap artık kullanım olarak çok daha öne çıkarak gündeme gelmiştir. Amerikada konutların %92’si ahşaptır. Hatta Türkiye gibi deprem bölgesi olan Kansas’ta konutların %98’i ahşaptır. Ülkemizde de kulalanımı günden güne artmaktadır. Ülkemizde ahşap malzeli yapıların kullanımı ile ilgili kolay kolay yıkılamayacak önyargılarımız oluştuğundan kullanımı geçmişte tercih edilmiyordu. Bu önyargılar, kışın soğuk, yazın sıcak tutacağı, yağmurdan nem alacağı ve çabuk yıkılacağı, bakımının zor olacağı ve en düşündürücü de yangın tehlikesi idi. Fakat bugün kullanılan modern tekniklerle (emprenye vs. ) bu sakıncalar aşılmıştır. Günümüzde insanlar, ahşabı tanıyıp bilgilendikçe betonarme yapılara oranla daha çok tercih etmektedirler. Bunun sebebi ahşabın içinde demir çelik gibi elektrik ve radyasyonu çeken metaller, beton gibi kimyasallar barındırmadığından insanlara rahatlatıcı ve huzur veren bir yaşam alanı oluşturmasıdır.

AHŞAP EV VİLLA EMPRENYE

Emprenye işlemi ahşabın ömrüne ömür katar. Böylelikle ahşap kimyasal olarak korunur ve kullanım süresi en az 80 yıl uzar. Vakumlu emprenye sayesinde, ahşap dayanıklılığını, lif ve ağaç özelliklerini yitirmeden aynı dinçliğini korur. Ahşabın kötü kokmasına sebep vermez, mukavemetini artırır ve dekoratif bir görüntü oluşturur. Emprenye işlemine tabi tutulmuş ahşap malzeme sonrasında ek bir bakım yapılmasına gerek yoktur. Koruyucu boyalar gibi. Bunlar sadece istenildiği taktirde dekoratif amaçlı uygulanabilir. Emprenyeli Ahşap temas ettiği demir, saç, aliminyum ve benzeri malzemelere zarar vermez. Emprenye edilmiş bir ahşap doğal ahşaba göre çok zor yanar. Emprenye işleminin tatbikatında vakumla ağacın özsuyu alınıp 12 bar basınçla kimyasal zerk edilir. Yüksek derecede etkili ve akışkan bir malzemedir. Emprenye yapılacak ahşabın rutubet oranı %20 olmalıdır. Emprenyenin şeffaf, yeşil ve kahverengi olarak renk seçenekleri vardır. Empenyenin kullanım yerleri: ahşap evler, kapı, pencere, tavan içi, çatı, tavan, dış mekan taban döşemesi, kamelya, pergola, çardak, iskele, köprü, çocuk bahçesi, çit vs. ’dir.

KÜTÜK EVLER VE AVANTAJLARI

Doğa dostu kütük evlerin avantajları aşağıda sıralandığı gibidir.
Dayanıklı ve uzun ömürlüdür.
Soluk alır.
İyi bir ısı yalıtımı sağlar.
Yüzeyindeki sıcaklığı muhafaza eder.
Sesleri yutarak ses yalıtımı sağlar.
Çevresi ile son derece uyumludur.
Hoş bir koku yayar.
Görünüşü sıcak ve güzeldir.
Havadaki iyon dengesini sağlar.
Havanın elektrik dengesini sağlar.

Benzer Yazılar

Ağır Çelik Ev Özellikleri ve Fiyatları

Ağır Çelik Ev Özellikleri ve Fiyatları

Ağır çelik ev fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Bu faktörler arasında evin boyutu, tasarımı, kullanılan malzemeler ve inşaat sahasının konumu yer alır. Türkiye’de satışa sunulan standart bir ağır çelik evin fiyatı yaklaşık olarak ………….. (sürekli değiştiği için rakam telaffuz edemiyoruz, firmamız ile irtibata geçebilirsiniz) değişebilir. Ancak, fiyatlar tercih edilen marka, malzeme kalitesi, ek özellikler […]

Taş Duvar Modelleri ve Taş Ev Villa İmalatı 2015

Taş Duvar Modelleri ve Taş Ev Villa İmalatı 2...

Modern yapı sektörü, her geçen yapılan atılımlar eşliğinde çok daha önemli gelişmelere sahne oluyor diye bilmekteyiz. Türkiye’de ev ve ofis tasarımı konusunda yepyeni görsellikler ortaya çıkıyor. İç dekorasyon uzmanları, evlerin içerisinde daha modern ve şık bir görünüm yaratabilmek adına taş duvar görüntüsü yaratmak üzerinde eğilim göstermeye başladılar. Her geçen gün çok daha hızlı bir şekilde […]

Köy Yerleşik Alanı Dışında Konut (Kır/Bağ Evi) Başvurusu Evrakları

Köy Yerleşik Alanı Dışında Konut (Kır/Bağ Evi...

KÖY YERLEŞİK ALANI DIŞINDA YAPILMAK İSTENEN KONUT (KIR/BAĞ EVİ) BAŞVURUSU İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR – Dilekçe – Taşınmaza ait güncel tapu kaydı – Aplikasyon krokisi – 1/25.000 ölçekli harita (Parselin konumunu gösterir) İLGİLİ KAMU KURUM VE KURULUŞLARININ UYGUN GÖRÜŞLERİNİN ALINMASINA MÜTEAKİP YAPI RUHSATI DÜZENLENMESİ İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR – Mimari Proje (3 Takım) – Statik Proje (3 […]