1750'den Fazla "TÜRKİYE'NİN EN GÜZEL VİLLA MODELLERİ" ile Hizmetinizdeyiz!

Konut ihtiyacını hızlı çözdüğü ve güvenli yapılar oluşturduğu için çelik ev üretimi revaçta. 2023’te artan çelik binaların 2024’te daha da çok kullanılması bekleniyor.

Çelik konstrüksiyon hazır yapı sektörü büyüyor.

Öncelikle deprem endişesinin getirdiği güvenli konut arayışında konut sahibi olmak isteyenlerin çelik evleri tercih ettikleri görülüyor.

Sektör, müşterilerin ihtiyacını hızlı karşılayabilen, kolay iş süreçleriyle yüksek kalitede ve güvenlikte yapılar üretmeyi hedefliyor.

Çelik ev üretimlerinin 2023’te arttığını belirten sektör temsilcileri, aynı büyüme trendinin 2024 yılında da devam edeceğini öngörüyor.

Deprem endişesine çözüm olarak görülüyor

Yapı güvenliği ile bilinen çelik evlerin özellikle deprem endişesine çözüm arayan vatandaşlarca ilgi odağı oldu.

2023 yılında çelik ev üretimi hem metrekare hem de yapı adeti açısından katlandı.

İlginin 2024’te de sürmesi bekleniyor

Depremle birlikte klasik konut modellerinde yaşanan yüksek maliyetler ve usta bulma sorunları nedeniyle çelik evlere olan ilginin 2024 yılında da artarak devam edeceğini tahmin ediliyor.

Sektör sadece konutlarda değil, bununla birlikte yönetim ofis binaları, hastane ve okul yapıları, turizm tesis binaları gibi yapı projeleri de artırmayı amaçlıyor.

İşçilik sorununa çözüm

Tamamen fabrikada üretilerek saha inşa süreçlerini hızlandıran çelik yapı sistemi işçilik gibi önemli bir soruna çözüm getiriyor.

Sektör, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları ile belirlenen 2035 hedefleri ve Paris İklim Antlaşması çerçevesinde çelik yapıların yakın zamanda en çok tercih edilen konut modelleri arasında yer alacağına inanıyor.

Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)

Benzer Yazılar

Villa İnşaatı ile İlgili Temel Bilgiler!

Villa İnşaatı ile İlgili Temel Bilgiler!

Tüm kendi kendinize YENİ ev proje yapmak için hazır olun ! Tabii ki, tasarımcılar, inşaatçılar, bankacılar, ve daha fazla yardıma ihtiyacım olacak, ama her adımda dahil edilebilir – sürece ne olacağını biliyorum. Bu hızlı astar başlamanıza yardımcı olabilir. Bir ev Bina zor bir görev gibi görünebilir, ama bunun nasıl ağrısız sürpriz olabilir – eğlenceli ve […]

Depreme Karşı “Çelik Konstrüksiyon Ev Villa” Önerisi

Depreme Karşı “Çelik Konstrüksiyon Ev V...

SerVilla Genel Müdürü Mimar İdris YAĞMAHAN, “Klasik bina yöntemlerini terk ederek yüksek güvenlikteki yapılara yönelmeliyiz. Çelik ev bunun için çok önemli bir alternatif” ifadelerin kullandı SerVilla Genel Müdürü Mimar İdris YAĞMAHAN, Elazığ depreminden çıkartması gereken önemli dersler bulunduğunu belirterek, depreme dayanıklı konutlar için çelik konstrüksiyon ev modelinin tercih edilmesi gerektiğini bildirdi. Mimar İdris YAĞMAHAN yaptığı […]