1750'den Fazla "TÜRKİYE'NİN EN GÜZEL VİLLA MODELLERİ" ile Hizmetinizdeyiz!

Konut ihtiyacını hızlı çözdüğü ve güvenli yapılar oluşturduğu için çelik ev üretimi revaçta. 2023’te artan çelik binaların 2024’te daha da çok kullanılması bekleniyor.

Çelik konstrüksiyon hazır yapı sektörü büyüyor.

Öncelikle deprem endişesinin getirdiği güvenli konut arayışında konut sahibi olmak isteyenlerin çelik evleri tercih ettikleri görülüyor.

Sektör, müşterilerin ihtiyacını hızlı karşılayabilen, kolay iş süreçleriyle yüksek kalitede ve güvenlikte yapılar üretmeyi hedefliyor.

Çelik ev üretimlerinin 2023’te arttığını belirten sektör temsilcileri, aynı büyüme trendinin 2024 yılında da devam edeceğini öngörüyor.

Deprem endişesine çözüm olarak görülüyor

Yapı güvenliği ile bilinen çelik evlerin özellikle deprem endişesine çözüm arayan vatandaşlarca ilgi odağı oldu.

2023 yılında çelik ev üretimi hem metrekare hem de yapı adeti açısından katlandı.

İlginin 2024’te de sürmesi bekleniyor

Depremle birlikte klasik konut modellerinde yaşanan yüksek maliyetler ve usta bulma sorunları nedeniyle çelik evlere olan ilginin 2024 yılında da artarak devam edeceğini tahmin ediliyor.

Sektör sadece konutlarda değil, bununla birlikte yönetim ofis binaları, hastane ve okul yapıları, turizm tesis binaları gibi yapı projeleri de artırmayı amaçlıyor.

İşçilik sorununa çözüm

Tamamen fabrikada üretilerek saha inşa süreçlerini hızlandıran çelik yapı sistemi işçilik gibi önemli bir soruna çözüm getiriyor.

Sektör, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları ile belirlenen 2035 hedefleri ve Paris İklim Antlaşması çerçevesinde çelik yapıların yakın zamanda en çok tercih edilen konut modelleri arasında yer alacağına inanıyor.

Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)

Benzer Yazılar

Dubleks Ev Villa Modelleri Avantaj ve Dezavantajları

Dubleks Ev Villa Modelleri Avantaj ve Dezavan...

Birbirine bağlı iki kattan oluşan dubleks evler bugün emlak piyasasında en çok rağbet gören konut tiplerinden biri. Bunun en önemli nedenlerinin başında da dubleks ev planlarının daha kullanışlı olması ve maliyet açısından da aynı yaşam alanı genişliğine sahip olan tek katlı evlerden daha ekonomik olmaları geliyor. Dubleks planlar hem apartman dairelerinde hem de müstakil evlerde […]

Villa Müteahhiti Nasıl Seçilir, İyi Bir Villa İnşaat Firmasını Nasıl Tanıyabiliriz?

Villa Müteahhiti Nasıl Seçilir, İyi Bir Villa...

Zaten bir ev veya endüstriyel bina için harika bir projeniz varsa, bir inşaatçı seçmenin zamanı geldi. İyi uzmanlara sahip, doğru bir firmayla çalışmanın sizin için ne kadar önemli olduğunu belirtmeye gerek bile yok. Yaptığınız yatırımın gerçekten iyi olmasını ve gelecek yıllarda size sorun değil fayda getirmesini kesinlikle istiyorsunuz. İyi bir inşaatçıyı kontrol etmek ve seçmek […]

Hafif Çelik Yapı ile Ev Villalar Sanata Dönüşüyor

Hafif Çelik Yapı ile Ev Villalar Sanata Dönüş...

Çok katlı bir yapının çok kısa bir zamanda tamamlandığı günler artık hayal değil. Çok katlı hafif çelik yapılar ile gözünüz yükseklerde olsun. Çevrenizde hafif çelik apartmanlar görmeye hazır olun… Maksimum dört kata kadar yapımı mümkün olan hafif çelik binalar artık kullanılan yeni teknoloji ve tasarımlar sayesinde sekiz kata kadar çıkabiliyor. Bu teknoloji sadece konutlar için […]