1750'den Fazla "TÜRKİYE'NİN EN GÜZEL VİLLA MODELLERİ" ile Hizmetinizdeyiz!

Bir ev akıllı sıfatını alabilmesi için, birbiri ile haberleşebilen ve uyum içinde çalışabilen aydınlatmalar, perdeler – panjurlar, televizyonlar, klimalar,müzik sistemleri, vb. gibi tüm elektirikli aletlerin tek bir kumanda ve-veya internet üzerinden kontrol edebilen sisteme sahip olması gerekir.

Neden akıllı ev villa?

Zaman, tasarruf, güvenlik, konfor ve eğlence noktalarında artıları var. Bu artıları kısa kısa açıklayalım.

Zaman; ev otomasyonu ile zaman harcatan bir çok iş otomatik hale gelmekte, müdahale sayınız azalmakta. Örneğin akşam hava karardığında perdeler otomatik kapansa tek tek kapatmakla uğraşmanız gerekmeyecek. Mutfak robotunuz siz uyanmadan 10 dakika önce kahvaltıyı hazırlamaya başladığında kalktığınızda mutfağa sadece hazır olan kahvaltınızı yemek için gireceksiniz.

Tasarruf; enerji tasarrufu üzerine kuracağınız akıllı ev villa sistemi parasal olarak size orta ve uzun vadede çok faydalı olabilir. Akıllı kombi ile yaptığınız yatırımı ilk senede, düşen doğalgaz faturanız ile karşılayabilirsiniz. Odada kimse olmadığını anladığında ışıkları söndüren akıllı ışıklandırma sistemi ile elektrik faturanızdaki düşüşü farkedeceksiniz.

Güvenlik; akıllı Güvenlik Sistemleri ile güvenlik seviyesi kuvvetlenebiliyor. Güvenliği sadece hırsızlık olayları açısından düşünmeyin. Prizde unuttuğunuz ütünün elektriğini kesen akıllı ev villaniz olduğunda evden çıktıktan sonra ütüyü açık mı bıraktım diye düşünmeniz gerekmez. Küçük çocuğunuzun tek başına balkona çıktığını farkedip sizi uyaran bir sistem istenmeyen durumları engelleyebilir.

Evinizi akıllı ev villa yapabilir misiniz?

İster akıllı ev villadan alın ister mevcut evinizi akıllı ev villaya dönüştürün, her iki durumda da kurulmuş veya kurulacak olan sistemin ihtiyaçlarınızı karşılayacağından emin olmalısınız. Yoksa konfor, zaman, para kazanayım derken harcama yapıp bunların hiç birini kazananamak da mümkün. O yüzden mevcut evinize kurulum yapacaksanız neye ihtiyacınız olduğunu belirlemeli, yeni bir akıllı ev villa satın alıyorsanız ev ile beraber gelen akıllı ev villa sistemlerinin size konfor ve kazanç sağlayıp sağlamayacağını araştırmalısınız.

Akıllı ev villayi nasıl yapacağım diye düşünüyorsanız evinizi akıllı ev villaya dönüştürürken kullanabileceğiniz bir çok uygulama var. Tavsiyemiz, kablolama gerektiren uygulamalara dikkatli yaklaşmak. Bu tür uygulamalar sonrasında boya, renovasyon gibi ek masraflara yol açabilir. Günümüzde ister wireless (wi-fi) olsun ister sim kartlarla artık bir çok kablosuz çözüm sunulmakta.

Bu sistem ile konuşabilen modern cihazlar kullanabileceğiniz gibi her ihtiyacınıza özel bir cihaz satın alıp direkt olarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Örneğin akıllı bir kombi satın alarak uzaktan cep telefonunuz ile kumanda edebilir, eve gelmeden ısıyı artırabilir hem para tasarrufu sağlar hem de konfor kazanırsınız.

Benzer Yazılar

Arsa Üzerine Ev Villa Yapma Maliyeti Nedir?

Arsa Üzerine Ev Villa Yapma Maliyeti Nedir?

Eğer, bir arsa satın alacak ve üzerinde inşaat gerçekleştirecek kadar maddi güce sahipseniz ya da gelir elde etmek için bir arsa üzerinde inşaat gerçekleştirmek istiyorsanız, öncelikle ortalama olarak arsa üzerine ev yapma maliyeti konusunda bir bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Çünkü her kentte inşa edilecek yapı için ortaya çıkan maliyetler; kullanılan inşaat malzemelerinden vergi ve işçilik […]

Prefabrik Ev  Villa ve Çelik Ev Villa Farkları

Prefabrik Ev Villa ve Çelik Ev Villa Farklar...

Prefabrik Ev Villa, Çelik Ev Villa Farkı Prefabrik ev ve Çelik ev arasında aslında, Mimari özgürlük, hafiflik, depreme dayanıklılık, kolay denetimli, hızlı üretimli, ekonomik ve fabrikasyon olmaları gibi pek çok yönden benzerlik gösterir, fakat aralarında göz ardı edilemeyecek önemde farklılıklar bulunur. Bunlar; Prefabrik‘in daha çok kullanım alanı konteyner, geçici şantiye binası gibi yapılardır. Çelik ise […]

Arsan Varsa Evin Hazır, Hazır Villa Bayiliği

Arsan Varsa Evin Hazır, Hazır Villa Bayiliği...

Hazır ev üreticileriden SerVilla, 2015’i mağaza açma ve yeni bayilikler oluşturma yılı ilan etti. Türkiye’deki satış noktalarını yaygınlaştırmayı hedefleyen bu şirketlerin birçoğu ilk kez bayilik verecek. Halen pazarın en büyük üreticilerinin bile bayi sayısı 5- 6 civarında. Ancak firmalar bu sayıyı hızla artırmayı hedefliyor. Bunun için Türkiye’nin gelişmiş tüm il ve ilçelerinde yeni bayilikler oluşturulacak. […]