1750'den Fazla "TÜRKİYE'NİN EN GÜZEL VİLLA MODELLERİ" ile Hizmetinizdeyiz!

Çelik villa, taşıyıcı duvarların çelik profillerden yapıldığı, dikey inşaya uygun, yalıtımlı ve konforlu yaşam sunan yapıdır. Betonarme yapılara oranla daha uzun ömürlü ve kaliteli olan bu yapılar, kolay kurulum imkânına sahiptir. Malzeme masrafından tasarruf sağlar ve atık oranı çok daha düşüktür. Çelik villalar günümüzde lüks dekorasyonu ve sağlam yapısı ile kaliteli yaşamı düşük maliyetlerle inşa etmek için en doğru seçimdir.

Çelik konstrüksiyon villa, taşıyıcı bileşenlerinin hafif çelikten (galvanize çelik) soğuk şekillendirme tekniği ile üretildiği yapıdır. Çelik yapı villa, prefabrik yapılarla aynı mantıkla üretilse de parçaları fabrikada imal edilerek birleştirmesi inşaat alanında yapılmaktadır. Depreme ve diğer doğal afetlere karşı çok dayanıklı olan bu yapılar ülkemizde 1999 depremi sonrası inşaat sektöründe ilgi görmeye başlamıştır. Çelik konstrüksiyon villalar, teknolojik avantajları ile betonarme villalara göre çok daha nitelikli, sağlıklı bir yaşamın kapısını aralamaktadır.

Çelik Villa Modelleri

Çelik villa modelleri, müşteri talep ve ihtiyaçlarının göz önünde bulundurularak çizildiği tek katlı ve çift katlı benzersiz projelerden oluşmaktadır. Hafif çelik villa olarak da bilinen çelik konstrüksiyon villa modelleri tasarım ve dekorasyon kolaylığı ile ön plana çıkmaktadır. Model seçimi aşamasında dilerseniz mimarların benzersiz olarak tasarladığı projelerden birini seçebilirsiniz. Ya da kendi isteklerinizi belirterek sıfırdan özgün tasarımınızı gerçeğe dönüştürebilirsiniz.

Tasarımda kolaylık ve esneklik sağlayan çelik yapı villalar, sınırsız modellerinin yanı sıra her türlü mimari yapıya uyum sağlayabilmektedir. Geleneksel ve modern çizimlerle kalmayıp farklı kültürlere ait yapı çeşitleri de çelik villa modelleri ile mümkündür. Çelik konstrüksiyon villalar gelişmiş iç dizayn ve dış cephe teknolojileri ile estetik yaşam alanları oluşturmanın en kolay yoludur.

Çelik konstrüksiyon yapı sistemlerinde sürecin hızlanmasını ve dizaynın esnekliğini sağlayan temel mantık ön üretimdir. Ön üretim aşamasında villa bölümlerinin parçaları taşımaya uygun ebatlarda fabrikada imal edilir. Ardından bu hafif ama dayanıklı çelik parçalar inşaat sahasına taşınarak kısa sürede montajlanır.

İklim koşulları ve arazi yapısı değerlendirilerek inşa edilen çelik villalar, ısı ve ses yalıtımının üst seviyede olduğu yapılardır. Gelişmiş teknolojileri bünyesinde harmanlayarak çeliğin mukavemetini estetikle buluşturmaktadır. Çelik villa yapılarının en güzel yanı sınırsız renk ve modelleri ile doğayla iç içe, estetik ve konforlu bir yaşama kapı aralamasıdır.

Çelik Villa Fiyatları

Çelik villa fiyatları, istenilen model ve metrekare (m2) ölçülerine göre değişebilmekte olup, piyasa verileri de baz alınmaktadır. Her şey dahil, anahtar teslim çelik villa fiyatları konusunda internet üzerinden yapılan araştırmalarla net bir rakama ulaşmak mümkün değildir. Boyut, dizayn, iç ve dış cephe elementleri ve ekstra talepler tek tek tespit edilmelidir. Çelik villa yapılarının fiyat hesaplama işlemi kesinlikle bir uzman tarafından kalem kalem yapılmalıdır.

İhtiyaçlarınız doğrultusunda oluşturduğumuz çelik villa projesinin maliyet hesaplamasını ayrıntılı bir şekilde size iletiyoruz. Yüz yüze gerçekleştireceğimiz görüşmelerde istediğiniz çelik villa malzemesi ve işçilik maliyetleri yazılı olarak açıklanmaktadır. En uygun ve kaliteli malzemelerin seçimi konusunda da danışmanlık hizmetimiz bulunmaktadır. Hangi aşamada hangi malzemenin fiyata +/- etkisi açıklanarak, son karar size bırakılmaktadır.

Çelik konstrüksiyon villa fiyatları yapımında kalite ve sağlamlık çerçevesinde oluşturduğumuz fiyat listesi, gerekli piyasa araştırması yapılarak güncellenmektedir. Yaptığımız güncellemelerde iç ve dış bina yapımında uygulanan tüm etmenlerin, malzemelerin piyasa verileri incelenmektedir. Çelik konstrüksiyon villa maliyeti hesaplama sırasında, kalite malzemeler ile en uygun fiyatı sunmaktadır. Doğa şartlarına karşı firmamız gerekli tüm tedbirleri almaktadır. Müşterilerimize daima ekonomik teklifler iletilmekte ve para tasarrufu konusunda katkı sağlanmaktadır. Çelik konstrüksiyon ev yaptırmayı düşünüyor iseniz buradan inceleyebilirsiniz.

Neden Çelik Villa Tercih Etmeliyim?

Çelik konstrüksiyon villalar modern görünümleri, hızlı ve ekonomik çözümleri nedeniyle popülaritesi günden güne artan yapılardır. Sunduğu avantajları sıralayacak olursak her şeyden önce “güvenlik” ilk sırayı almaktadır. Çelik villa başta deprem olmak üzere sel, yangın, şiddetli rüzgar gibi tüm olumsuzluklara karşı dayanıklı olduğu için tercih edilmektedir.

Çelik villaların tercih edilmesinin sebepleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Montajı ve sökülüp taşınması kolaydır. 1 ay gibi kısa sürede inşa edilir ve istenildiği zaman sökülüp kolaylıkla taşınabilir.
 • Betonarme ya da diğer yapılara göre daha az maliyetlidir. Çünkü kullanılan malzeme ve işçilik daha azdır.
 • Çelik villalar uzun ömürlü, sağlam ve esnek yapılardır. Dolayısıyla doğanın getirebileceği her türlü sürprize, iklim şartlarına uyum sağladığı için uzun yıllar sağlamlığını koruyabilir.
 • Kaliteli ve konforlu bir yaşamın gereği olarak etkili ısı ve ses yalıtımına sahiptir. Çelik villaların 4 mevsim iklim şartlarına uygunluğu betonarme ve prefabrik yapılarla kıyas edilmeyecek kadar fazladır.
 • Model çeşitliliği açısından çok zengin olan çelik villalar, tasarım özgürlüğünün en rahat yaşandığı yapılardır.
 • Standartların üstünde rahat yaşamın ilklerini çelik konstrüksiyon villalar sunmaktadır. Şöyle ki; çatlamayan, deforme olmayan, rutubetlenmeyen ve böceklenmeyen bina yapısı, sizi bu tarz streslerden uzak tutmaktadır.
 • %100 Geri dönüştürülebilen çelik villa, inşası esnasında doğaya zarar vermediği gibi sıfır atık bıraktığı için de çevre dostudur.
 • Metalik yapısı, sağlam kapı ve pencere sistemleri sayesinde oldukça güvenlidir. Hırsızlara veya diğer art niyetli kişilere karşı güvenli bir kaleden farksızdır.
 • Yapıya sonradan eklemeler ya da çıkarmalar yapılması kolaydır. Herhangi bir revizyon ihtiyacında binada hasar oluşturmadan işlem yapabilmek mümkündür.
 • Hafif çelik yapılarda her şey otonom yöntemlerle önceden planlandığı ve kurulduğu için hata payı oldukça düşüktür. Tesisatlar, ölçüler, döşemeler, iç ve dış cephe nizamı gibi aklınıza gelebilecek her nokta kusursuzdur.
 • Çelik villalar şehir merkezleri, kırsal alanlar, deniz kıyısı ya da diğer tüm yerleşim bölgelerine uygun yapılardır. Sınırsız renk ve model seçenekleri, güçlü ve doğal görünümleri sayesinde her bölgeye uyumlu yapılardır
 • Bu yapılarda topraklama yöntemi uygulandığı için yıldırım düşme riski düşüktür.

Benzer Yazılar

4 Soruda Ev Villalar İçin Konut Kredisi

4 Soruda Ev Villalar İçin Konut Kredisi

Günümüzde herkes, kredi kuruluşları ve bankalarda sunulan düşük faizli ve uzun vadeli konut kredileri ile ev sahibi oluyor. Konut kredisinde bazı koşullar aranıyor. Konut kredisi verilecek kimselerde aranan özellikler bankadan bankaya değişmek ile birlikte genel olarak aradıkları bazı ortak şartlar bulunuyor. Bu nedenle bir bankanın onay vermediği konut kredisi başvurusuna diğer bir banka onay verebiliyor, […]

Konut Ev Villa Kredisi Nasıl Alınır? Kredi Kullanmadan Ev Villa Sahibi Olmak!

Konut Ev Villa Kredisi Nasıl Alınır? Kredi Ku...

Konut Kredisi Nasıl Alınır? Bir eve sahip olmak, birçok kişinin hayallerini süsler. Siz de bu hayale sahipseniz ama yeterli birikiminiz yoksa bankalardan kredi çekerek hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Eskiden bankalar tüm kredi taleplerine ihtiyaç kredisi doğrultusunda cevap verirken geçmiş zamanda yürürlüğe giren konut kredisi sistemi (Mortgage) ile ev almak isteyenler için kredi almak çok daha kolay hale […]

Dere Yatağına Eve 50 Bin Lira Ceza

Dere Yatağına Eve 50 Bin Lira Ceza

TBMM Başkanlığı’na sunulan Orman Kanunu’nda değişiklik yapan tasarıya göre, dere yataklarının üzerine yapı yapan veya izinsiz kapatan, yeraltı sularına izinsiz besleyen gerçek kişilere 15 bin lira, tüzel kişilere 50 bin lira idari paza cezası uygulanacak. Bu fiillerin tekrarı halinde ceza 5 kat arttırılacak. Orman Kanunu ile kıyılara ibadethane, düzenlemeyle özel orman alanlarına da inşaat yapılmasının […]