1750'den Fazla "TÜRKİYE'NİN EN GÜZEL VİLLA MODELLERİ" ile Hizmetinizdeyiz!

Gazbeton (Ytong) Duvar Ve Yalıtım Bloğu – Ürün Özellikleri

Gazbeton (Ytong) YALITKANDIR
Gazbeton (Ytong) gözenekli bir dokuya sahiptir, yüksek düzeyde ısı yalıtımı sağlar. Yapıların ısıtma/soğutma, ilk yatırım ve kullanım giderlerinden önemli oranda tasarruf edebilmek, daha geniş kullanım alanları oluşturabilmek için Gazbeton (Ytong) idealdir.

Gazbeton (Ytong) HAFİFTİR
Gazbeton (Ytong) sağlamlığından ödün vermez, hafifliğiyle binanın toplam ağırlığını azaltarak, önemli ölçüde deprem güvenliği sağlar. Gazbeton (Ytong) duvar ve yapı malzemesi yoğunluğu düşük “masif” bir malzemedir. Kuru birim hacim ağırlığı 400-800 kg/metreküp arasında değişen en hafif duvar malzemesidir.

Gazbeton (Ytong) YANMAZ Gazbeton (Ytong) DIN 4102 normuna göre birinci derecede yanmaz bir malzemedir. Böylece 1200° C’ye ulaşan sıcaklığa dayanır. Bu özelliğiyle yapılarda yangın güvenliği sağlayan akılcı ve güvenilir bir malzemedir. Ayrıca kötü çevre koşullarından etkilenmez. Bu nedenle uzun ömürlüdür.

Gazbeton (Ytong) ÖLÇÜLERDE YANILTMAZ
Gazbeton, hassas boyutlarda üretilen bir yapı malzemesidir; ölçülerde asla yanıltmaz. Üstelik milimetrik duyarlılıkta kesilebilir. Uygulama kolaylığı sağlar. Kolay işlenir; delme ve oyma işlemleri kolaylıkla yapılabilir. Düzgün yüzeyli ve düzgün kenarlıdır. Bu yüzden, Gazbeton (Ytong) duvarlar üzerine yalın bir boya veya ince bir yüzey kaplama tabakası yeterlidir.

Gazbeton (Ytong) ÇEVRE DOSTUDUR
Gazbeton az enerjiyle, tarım toprağı kullanılmadan üretilir. Radyoaktif ve toksit madde içermez. Hem üretim, hem de inşaat aşamasında çevreyi kirletmez. Isı yalıtım özelliği sayesinde yakıt tasarrufu sağlar, havayı kirletmez. Diğer yapı malzemelerinden farklı olarak, üretimde daha az hammadde kullanıldığı için, doğal kaynakların korunması sağlanmış olur. Bu yüzden çevreye duyarlıdır.

Gazbeton (Ytong) ÇOK AMAÇLIDIR
Bir yapıyı temel üzerinden çatıya kadar, sadece Gazbeton (Ytong) ürünleri kullanarak inşa etmek mümkündür. Ayrıca, sanatsal (heykel vs.) ve dekorasyon amaçlı olarak da kullanılabilir.

servilla-gazbeton-duvar-ve-yalitim-sistemleri-3

servilla-gazbeton-duvar-ve-yalitim-sistemleri-2

servilla-gazbeton-duvar-ve-yalitim-sistemleri-1

servilla-gazbeton-duvar-ve-yalitim-sistemleri-9

servilla-gazbeton-duvar-ve-yalitim-sistemleri-8

servilla-gazbeton-duvar-ve-yalitim-sistemleri-7

servilla-gazbeton-duvar-ve-yalitim-sistemleri-6

servilla-gazbeton-duvar-ve-yalitim-sistemleri-5

servilla-gazbeton-duvar-ve-yalitim-sistemleri-4

Benzer Yazılar

Neden Hafif Çelik Ev Villaları Tercih Etmeliyiz?

Neden Hafif Çelik Ev Villaları Tercih Etmeliy...

Neden Hafif Çelik Ev Villaları Tercih Etmeliyiz? Hafif Çelik Ev Villalar Ekonomiktir Hafif çelik yapı sistemlerinde ekonomik kavramını bir kaç farklı bakış açısıyla değerlendirmek gerekir. Bunlar uygulama ekonomisi, kullanım ekonomisi ve yüklenici ekonomisi olarak ana başlıklara bölünebilir. Uygulama ekonomisinde, betonarme sistemlere göre çok daha kısa sürede yapılması nedeniyle iş gücü kayıplarının, iklim koşullarından etkilenmenin ve […]

Köylerde Yapılaşma, Köye Sınırları İçine ya da Dışına Ev Villa Yapmak

Köylerde Yapılaşma, Köye Sınırları İçine ya d...

KÖYLERDE YAPILAŞMAYLA İLGİLİ MEVZUATIN TANITILMASI AMAÇ : Köylerde oturan köy sakinlerinin veya köy dışından gelen yatırımcıların Köy Yerleşik Alanı içinde yada dışında yapacakları konut, tarım ve hayvancılık amaçlı yapılar ve bunların dışındaki diğer arazi kullanımlarındaki yapıların ilgili İmar Planı, Kanun ve Yönetmeliklere uygun şekilde yapılmasının sağlanması ve kaçak yapılaşmanın önlenmesi. Bu kapsamda 3194 sayılı İmar […]

Hafif Çelik Yapıların Tercih Edilme Nedenleri Nelerdir?

Hafif Çelik Yapıların Tercih Edilme Nedenleri...

Hafif Çelik yapı kavramı hayatımızda gittikçe daha önemli bir hale gelmektedir. Bu yüzden ülkemizde farklı yerlerde Hafif Çelik yapılar daha fazla tercih edilmeye başlamıştır. Birçok özelliği ve avantajlı özellikleriyle hem kişisel kullanımlar hem firmaların kullanımı hem de afet bölgesi ve mülteci bölgelerinde etkili çözümler sunmaktadır. Hafif Çelik Yapılar her özelliğiyle betonarme yapılardan daha ekonomiktir. Hafif […]