1750'den Fazla "TÜRKİYE'NİN EN GÜZEL VİLLA MODELLERİ" ile Hizmetinizdeyiz!

Hafif Çelik Evler Nedir, Çelik Ev Villa Mimarı İdris YAĞMAHAN

HAFİF ÇELİK EVLER

SerVilla Çelik Yapı Sisteminde profiller; teknik ofisimizde boyutlandırıldıktan sonra fabrikada roll – forming makinelerinde üretilir, tezgahlarımızda döşeme, çatı ve duvar panelleri haline getirilir ve şantiye mahalline gönderilir. Şantiye mahallinde ise kurulum sadece dört-beş günde tamamlanır. Bu sistemle hatalar minimize edilmiştir. Temiz bir şantiye ortamı bu sistemin uygulanması ile sağlanır.

SİSTEMİN ÖZELLİKLERİ

– Ön üretimli çelik sistemde insan hatası minimize edilmiştir. Profiller şartnamelere uygun sacdan, bilgisayarla tasarlanıp üretilip, tekniğine uygun olarak montajı yapılırsa yapı doğru ve güvenlidir.

– İnce kesitli çeliklerden oluştuğu için diğer yapı türlerine göre 10 kat daha hafiftir. Depremden diğer yapılara göre çok daha az etkilenir. Kötü zemin koşullarında bile uygulanabilir hafif ve sağlam bir sistemdir.

– Yüksek dayanımı nedeni ile hafif çeliğin öz ağırlığının taşıdığı yükün, yararlı yüke oranı çok küçüktür.

SerVilla profilleri homojen, izotrop, yüksek düktilite özellikleri gösterir. Denetimli üretimle tüm profil kesitlerinde eleman özellikleri aynıdır.

– Hızlı ve kolay montaj sayesinde yapım süresi kısalır.

– Hava ve iklim koşullarına bağlı kalmadan, sürekli inşa edilebilir.

– Fabrika üretimi aşamasında tesisat delikleri açılabildiği için delme ve kırma yoktur.

– Çoklu üretime uygundur. Paket halde hazırlanabilen yapı birimleri kolaylıkla saklanabilir.

– Sistem elemanları diğer yapı tekniklerinde olduğu gibi çalışan ve şekil değiştiren malzemelerden oluşmadığı için doğru şekilde yalıtıldığında yapısal değişiklik göstermez. Böcek ve benzeri haşere oluşumuna yol açmaz.

Hafif çelik taşıyıcı sistemlerde galvanizleme yoluyla sağlanan korozyon direnci sistemin uzun ömürlü olmasını sağlar.

– Sistem farklı çelik elemanlar ile desteklenirse üç kattan fazla yapıda yapılabilir.

HAFİF ÇELİK EVLERİN AVANTAJLARI NELERDİR?

HAFİF ÇELİK EVLER SAĞLAMDIR!

En büyük doğal afet olan deprem riskine karşı SerVilla ÇELİK YAPI SİSTEMLERİ, aynı büyüklükte betonarme yapıdan çok daha sağlamdır. Toplam yapı ağırlığının betonarme binadan yaklaşık % 80 hafif olması nedeniyle yanal deprem yükleri büyük oranda azalır.

HAFİF ÇELİK EVLER HIZLIDIR!

150 m2’lik bir binanızın hafriyat aşamasından anahtar teslim durumuna geliş süresi sadece 60 gündür.

HAFİF ÇELİK EVLER HATASIZDIR!

Binanızı oluşturan taşıyıcı panellerin tamamı bilgisayar kontrollü üretim tesislerimizde imal edildiğinden hata payı yoktur.

HAFİF ÇELİK EVLER UZUN ÖMÜRLÜDÜR!

Kullanılan bütün profiller yüksek çinko kaplamalı galvaniz malzemeden üretilmiştir. Montaj sırasında uygulanan üstün izolasyon tekniği sayesinde yapınızın uzun ömürlü olması sağlanır.

HAFİF ÇELİK EVLER CAZİPTİR!

Deprem bölgeleri için vazgeçilmez yapılar sunar. Kırılma, dönme, çatlama yapmaz. Çelik yapının topraklama özelliği sayesinde yıldırım riski taşımaz.

HAFİF ÇELİK EVLER SAĞLIKLIDIR!

Yüksek ısı ve ses yalıtımı sağlar, su ve korozyondan binanızı korur. Yangın güvenliği üst seviyededir.

HAFİF ÇELİK EVLER SORUNSUZDUR!

İnşaatlardaki belirsizlikler, sürekli uzayan yapım süreleri, maliyet artışları, kalifiye eleman sıkıntısı ve benzeri sorunlar yoktur. Kullanılan bütün malzemeler TSE standardına sahiptirler. Garantilidir.

HAFİF ÇELİK EVLERİN KULLANIM ALANLARI NELERDİR?

SerVilla çelik yapı sistemleri, hafif çelik yapı profiller kullanarak;
* Tek kattan üç kata kadar müstakil konutlar,
* Villalar,
* Bağ evleri,
* Okul ve yurt binaları,
* Kooperatifler,
* Ticari yapılar,
* Fabrika yapıları,
* Mevcut yapılara ilave katlar,
* Şantiye ve müştemilat binaları imal ve inşa edebilmektedir..

Yağmahan İnşaat Ltd. Şti.
Şile Otoban Üzeri Kirazlıdere Mahallesi Kışla Caddesi Havuz Sokak No: 20 / 8 İlhanlar Plaza Kat: 3 Çekmeköy / İstanbul
0216 614 04 34 – 0216 614 04 33
0505 507 04 18
www.yagmahan.com

Benzer Yazılar

Hafif Çelik Yapı Nedir, Avantajları ve Üretimi

Hafif Çelik Yapı Nedir, Avantajları ve Üretim...

Hafif Çelik Yapı Hafif çelik yapı sistemi, yapı elemanlarının taşıyıcı nitelikte olduğu,(duvar-döşeme) ve galvanize hafif çelikten soğuk şekillendirme yönetimi ile üretilen bir yapı şeklidir. Hafif çelik yapıların tasarımları tıpkı betonarme binalarda olduğu teknik şartnamelere uygun olarak tasarlanır. Hafif çelik yapılar betonarme yapılara göre daha hafif olduğundan deprem yüklerine çok daha az maruz kalırlar. Hafif çelik […]

Konut Ev Villa Kredisi Nasıl Alınır? Kredi Kullanmadan Ev Villa Sahibi Olmak!

Konut Ev Villa Kredisi Nasıl Alınır? Kredi Ku...

Konut Kredisi Nasıl Alınır? Bir eve sahip olmak, birçok kişinin hayallerini süsler. Siz de bu hayale sahipseniz ama yeterli birikiminiz yoksa bankalardan kredi çekerek hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Eskiden bankalar tüm kredi taleplerine ihtiyaç kredisi doğrultusunda cevap verirken geçmiş zamanda yürürlüğe giren konut kredisi sistemi (Mortgage) ile ev almak isteyenler için kredi almak çok daha kolay hale […]

SerVilla Çelik Villa: Çelik Yapılara Talep Artıyor

SerVilla Çelik Villa: Çelik Yapılara Talep Ar...

İnşaat sektöründe faaliyet gösteren SerVilla Çelik Villa’nın sahibi Mimar İdris YAĞMAHAN, betonarme evler yerine çelik evlere talebin arttığını belirterek, “Devir, çelik devri” dedi. Pandemi ve Deprem Göçü Çelik Yapılara Yönlendiriyor Türkiye’de pandemi ile birlikte kırsala yoğun bir göç yaşanırken, beklenen Marmara depremi endişesi ivmeyi artırarak devam ettiriyor. Mimar İdris YAĞMAHAN, çelik konstrüksiyon evlere talebin arttığını […]