1750'den Fazla "TÜRKİYE'NİN EN GÜZEL VİLLA MODELLERİ" ile Hizmetinizdeyiz!

Gurbette olsun, sılada olsun köye ev yapmak isteyen bir çok müşterimizin olduğunu biliyoruz.

Köy nüfusuna kayıtlı olan ve köy yerleşim alanı içerisine ev yapmak isteyenler köylülerimize tanınan kolaylıklar olduğunu öncelikle söylemek istiyoruz.

Son zamanlarda yapılan kanun değişiklikleri sonucu köyde ev yapmak için de resmi makamlardan izin alınması zorunluluk haline gelmiştir. Ev yapmak isteyenlere kolaylıklar da söz konusudur. Bu konuda firmamıza gelen duyuruyu sizlere sunmakta fayda görüyoruz.

  1. Köy içi ya da köy dışında yapılacak tüm inşaatlar için ruhsat alınması yasal zorunluluktur.
  2. Kendi köyünüzde, kendiniz oturmak için yapacağınız evin projesi, ücretsiz olarak Özel İdare tarafından size sağlanacaktır.
  3. Bunun için, inşaata başlamadan önce Özel İdare’ye başvurup, işlemlerinizi tamamlayın ki, yapacağınız inşaat kaçak durumuna düşüp yıkılmak, siz de ceza ödemek zorunda kalmayın.
  4. İlçe Özel İdare’leri bu konuda yetkilendirildi. İl Özel İdaresi’ne gelmek zorunda değilsiniz.

Köy içinde konut yaptıracak olan köy nüfusuna kayıtlı ve köyde sürekli oturan şahısların aşağıdaki belgelerle birlikte İlçe Özel İdaresi’ne başvurmaları gerekmektedir.

  1. Dilekçe
  2. Tapu
  3. Koordinatlı plan örneği (Kadastro müdürlüğünden temin edilecek.)
  4. Nüfus cüzdanı
  5. İkametgah
  6. Yapılacak yapının yoldan ve komşu parsellerden çekme mesafelerine ilişkin Köy İhtiyar Heyeti kararı.

İhtiyaç duyan şahıslara İlçe Özel İdareleri’nce villa ev konut projesi temin edilmektedir. Aynı zamanda firmamız uygulamasını yaptığımız işlerde projeleri ücretsiz vermektedir.

İlçe Özel İdaresi’nden onaylı proje ve izin yazısı alınmasından sonra inşaata başlanması için Köy İhtiyar Heyeti kararı alınması ve alınacak kararın bir örneğinin İlçe Özel İdaresi’ne iletilmesi gerekmektedir.

Köy yerleşim alanında yapılacak her tür ticari amaçlı yapı ve köy yerleşim alanı dışında yapılacak bütün yapılar için İl Özel İdaresi’nden ruhsat alınması zorunlu olup bu tür yapıların muhtarlık izni ile yapılması mümkün değildir.

Köylerde izin alınmaksızın yapılan yapıların muhtarlıkça, İlçe Özel İdareleri’ne bildirilmeleri zorunlu olup buna uymayan muhtarlıklar ve izinsiz inşaat sahipleri hakkında cezai işlem uygulanacaktır.

Benzer Yazılar

Ahşap Karkas Yapı ile Villa Projeleri

Ahşap Karkas Yapı ile Villa Projeleri

Ahşap karkas yapı Sistemi; bilgisayar sistemleri ile mühendislik hesapları yapılmış ve fabrikada sıkı kalite kontrol şartlarında üretilmiş duvar panelleri, döşeme kirişleri ve çatı makaslarının bina taşıyıcı iskeleti oluşturmak üzere bir araya getirilmesidir. Bu sistemle yıllardır dünyada on binlerce ev yapılmaktadır. Ahşap karkas yapı dünyada kullanılan en gelişmiş, teknolojik, çevreci ve sağlıklı hafif yapı sistemidir. Ahşap […]

Koronavirüs, Prefabrik ve Çelik Villa Evlere İlgiyi Artırdı

Koronavirüs, Prefabrik ve Çelik Villa Evlere ...

İstanbul ve Kocaeli’de, corona virüs süreci ile birlikte prefabrik çelik ev villalara olan ilgi arttı. Arazisi olanlar, depreme dayanıklı, metrekaresine göre 30 bin lira ile 300 bin lira arasında yapılan prefabrik yapıları tercih ediyor. Prefabrik ve Çelik Ev Villa ev üreticisi Mimar İdris YAĞMAHAN, pandemi sürecinde şehirlerden köylere göçün başladığını, istenilen projeye göre evleri yaptıklarını […]

Hafif Çelik ve Ağır Çelik Ev Villa Arasındaki Farklar

Hafif Çelik ve Ağır Çelik Ev Villa Arasındaki...

Hafif Çelik Yapılar genellikle en fazla 2,5 katlı yapılarda, ağır çelik ise 3 kat ve daha fazla katlı yapıların ve endüstriyel (fabrika, atölye vs gibi) yapıların inşasında kullanılır. Kullanılan çeliğin mukavemeti ve kalitesinde hiaçbir değişiklik yoktur. Yalnızca taşıma kapasitesine bağlı olarak çelik profillerin kalınlıkları ve bükümleri farklılık gösterebilir. Hafif Çelik konstrüksiyonlu yapılarda tercih edilen çelik […]