1750'den Fazla "TÜRKİYE'NİN EN GÜZEL VİLLA MODELLERİ" ile Hizmetinizdeyiz!

Zaten bir ev veya endüstriyel bina için harika bir projeniz varsa, bir inşaatçı seçmenin zamanı geldi. İyi uzmanlara sahip, doğru bir firmayla çalışmanın sizin için ne kadar önemli olduğunu belirtmeye gerek bile yok. Yaptığınız yatırımın gerçekten iyi olmasını ve gelecek yıllarda size sorun değil fayda getirmesini kesinlikle istiyorsunuz.

İyi bir inşaatçıyı kontrol etmek ve seçmek için çeşitli göstergeler vardır. En önemli ayrıntıları göz önünde bulundurmanıza ve seçim yaparken doğru adımları atmanıza yardımcı olacak aşağıdaki soruları dikkatlice okuyun.

Bir şirket veya ayrı taşeronlar
Öncelikle binanızın her şeyi yapacak tek bir şirket tarafından mı, yoksa çeşitli faaliyetler üzerinde çalışacak ayrı ekipler tarafından mı inşa edilmesini istediğinize karar verirseniz, aramanızı daraltmanız sizin için en kolay olacaktır.

Her şeyi tek firma seçerseniz, tek sefer araştırıp seçersiniz, tek kişiye ulaşıp anlatırsınız, meydana gelen her usulsüzlüğün kimin sorumlu olduğunu bilirsiniz. Ve her şeyden önce, farklı ekiplerin eylemlerini doğru şekilde kontrol edebilmek ve koordine edebilmek için inşaat faaliyetlerinden anlamaya başlamanıza gerek kalmayacak.

Sizin için çalıştığına güvendiğiniz tanıdık ustaların bulunacağı birkaç mürettebatı işe almak cazip ve ucuz bir seçenek gibi görünebilir. Ancak bu seçenek tuzaklarla doludur çünkü koordinasyon son derece zordur ve birçok hata yapmanız muhtemeldir. Eğer buna karar verirseniz sonradan pişman olmamanız için bir inşaat kontrolörlüğü uzmanı tutmanızı öneririz.

İnternet veya arkadaş

İnternette bilgi aramak en kolay ve hızlıdır. Ancak orada okuduklarınıza güvenmeyin, özellikle de çok fazla değilse. “Müşteri yorumlarını” kimin ve neden yazdığını asla bilemezsiniz.

Şirketin hizmetlerini yakın zamanda kullanmış olan arkadaşlarınıza ve tanıdıklarınıza sormak en güvenli yoldur. Size sadece inşaat sürecinin nasıl ilerlediğini değil, yapılan işin uzun ömürlü olup olmadığını da anlatacaklar. Ayrıca projenizi hazırlayan mimarın da fikrini isteyebilirsiniz ; kendisi muhtemelen çeşitli şirketlerin faaliyetlerini yakından biliyordur ve işinize yarayabilir.

Görmek veya dokunmak

Sitelerdeki kapalı nesnelerin fotoğraflarına tamamen güvenmenizi önermiyoruz – gerçek durumunu tam olarak göstermeyebilir, çalınmış veya photoshop ile işlenmiş olabilir. Söz konusu şirket tarafından inşa edilen bir binayı ziyaret etmek en iyisidir. Bu sayede yapının sağlam, ince detaylara sahip ve gereksinimleri karşılayıp karşılamadığını kendi gözlerinizle görebileceksiniz.

Ucuz veya pahalı

Bu konuda muhtemelen öncelikli olarak bütçenizle ilgileneceksiniz. Ancak aldığınız en ucuz teklifi tercih etmemenizi öneririz. Genellikle malzeme veya işçilik kalitesinden ciddi ödünler verilir ve bu, her zaman, istediğinizden çok daha kısa sürede sorunlara neden olur.

Öte yandan, pahalı bir inşaatın kötü yapıldığı da ortaya çıkıyor. Bu nedenle karar verirken fiyatın ana kriteriniz olmamasını öneriyoruz. Şirketin doğru olduğuna ve uygun seviyede faaliyet gösterdiğine ikna olmak çok daha önemli.

Benzer Yazılar

Villa İnşaatına Başlarken Yapılması Gerekenler

Villa İnşaatına Başlarken Yapılması Gerekenle...

İnşaat prosedürleri, teknik hizmetler ve yapım zinciri detayları İnşaat, baştan sona yüzlerce prosedür gereken bir prosedür ve teknik hizmetler zinciridir.Doğru planlanmayan bir yatırım hedefine ulaşamayabilir. İnşaata başlama aşaması; ” yasa ve yönetmelikler çerçevesinde” ham projeyi bellekte doğru üretme ve yaratacağı katma değerini getireceği artıları, eksileri; inşaata başlamadan ön görebilmektir. Bellekte yaratılan projeyi teknik destek alarak […]

Akıllı Ev Villa Nedir?

Akıllı Ev Villa Nedir?

Bir ev akıllı sıfatını alabilmesi için, birbiri ile haberleşebilen ve uyum içinde çalışabilen aydınlatmalar, perdeler – panjurlar, televizyonlar, klimalar,müzik sistemleri, vb. gibi tüm elektirikli aletlerin tek bir kumanda ve-veya internet üzerinden kontrol edebilen sisteme sahip olması gerekir. Neden akıllı ev villa? Zaman, tasarruf, güvenlik, konfor ve eğlence noktalarında artıları var. Bu artıları kısa kısa açıklayalım. […]

SerVilla’dan Deprem ve Afetlere Alternatif Ev Önerisi

SerVilla’dan Deprem ve Afetlere Alterna...

SerVilla’dan Deprem ve Afetlere Alternatif Ev Önerisi SerVilla firma sahibi Mimar İdris YAĞMAHAN, “Deprem kuşağında yer alan ülkemizde güvenli mesken alternatifi oluşturma adına köylerde ikinci bir ev hazırlanılmalı” dedi SerVilla firma sahibi Mimar İdris YAĞMAHAN, deprem kuşağında yer alan Türkiye’de güvenli mesken alternatifi oluşturma adına köylerde ikinci bir ev hazırlama önerisinde bulundu. Mimar İdris YAĞMAHAN, […]