1750'den Fazla "TÜRKİYE'NİN EN GÜZEL VİLLA MODELLERİ" ile Hizmetinizdeyiz!

Hafif Çelik evler ve çelik konstrüksiyon yapılar, Amerika, Kanada, Japonya ve İngiltere gibi teknoloji devlerinin villa yapımında ulaştıkları en son sistemdir.

Türkiye de estetik güzellikten yoksun, daha bitmeden dış cephesi bozulmaya başlayan betonarme binalar yapılmaktadır. Biz de dünyadaki en son teknolojik gelişmeleri içeren, bu çelik villa’larda yaşama olanağını ülkemiz insanlarına getirdik.Tamamen hayat tarzınız ve zevkinize uygun, yüzlerce proje geliştirme olanağı veya tamamen sizin tasarımınız olan projeyi uygulama olanağını sunuyoruz.

– Çelik, inşaat taşıyıcı sistemde bilinen en esnek ve en güçlü malzemedir.Taşıma gücüne göre, ağırlığı çok az olduğu için, gelişmiş ülkelerde özellikle konut inşaatlarında betonarmeden vazgeçilmiş ve yerine modern ve hafif çelik evler, Amerikan evleri inşa edilmeye başlanmıştır.

Hafif Çelik yapılar‘ın ağırlıkları, betonarme binaların 1/10 i kadardır. Binaları etkileyen deprem yükü binanın ağırlığıyla doğru orantılı olarak artar.Ağustos depreminde insanlarımız, ağır binaların altında can vermiştir.Oysa, Japonya da ülkemizden daha fazla ve sık deprem olmasına rağmen, insanların burnu bile kanamamaktadır. Amerika, Kanada, Japonya, İngiltere gibi deprem bölgelerinde olan gelişmiş ülkelerde çelik binalar kullanılmaktadır.

Hafif Çelik sistem, her türlü zeminde güvenle uygulanıp; betonarme binalar zemin etüdü ve uygun statik proje gerektirir.

Hafif Çelik evler, montaj biçimindeki üretimi ile kısa zamanda kurulur. montaj süresi 1-2 aydır-betonarme yapılarda temelden ince işlere kadar olan süreyi kısaltmak kalitesizliğe yolaçar.

Hafif Çelik yapılar, %100 can güvenliği sağlar; betonarme yapılarda can güvenliği yoruma açıktır.

Çelik yapı sistemde su basman haricinde betona ihtiyaç olmadığı için kış sezonunda da inşa olanağı vardır.

Hafif Çelik çerçeveli karkas binalarda yoğun ses ve ısı izolasyonu bulunup; betonarme binalarda ses ve ısı izolasyonu ayrıca maliyet gerektirmektedir.

Hafif Çelik sistemde; dış cephe ömür boyu garantili, boya ve bakım gerektirmeyen, yangın ve depreme dayanıklı, harika renklerde pak siding vinyl yalı baskı kaplaması kullanılmaktadır.

Hafif Çelik taşıyıcı sistem üstün mukavemeti sayesinde büyük açıklıkların kolonsuz geçilebilmesi; iç mekanda istenileni yapabilme olanağı; deprem ve şiddetli fırtınalara dayanıklılık; tüm detayların tasarım aşamasında çözüldüğü gelişmiş çizim programları ile bilgisayarda izlenebilme olanağı; hafifliği sayesinde betonarme sisteme göre nakliye maliyetlerinin minimuma inmesi ve benzeri gibi pek çok avantajlar sağlamaktadır.

Hafif Çelik binalar depreme karşı rakip tanımaz; arazinize gelmeden önce milimetrik töleranslarla imal edilir ve çok kısa sürede montaj olanağı sağlar; asla çatlamaz, burulmaz, zamanla sehim vermez, böceklenmez, paslanmaz.

Çelik Villaların Fiyatları ve Teslim Şekilleri

Dört çeşit teslim şeklimiz vardır.
1. ANAHTAR TESLİM
2. İLERİ KABA TESLİM
3. DIŞTAN BİTMİŞ TESLİM
4. ÇELİK İSKELET FABRİKA PAKET TESLİM

İNŞAATTA KULLANILAN MALZEMELER:
– Çatı son kaplaması metal kiremit veya shingle ile kaplanmaktadır.

– Çatı kaplaması altına 11mm kalınlığında OSB kullanılmaktadır.

– Dış cephede Amerikan Siding, düz mantolama, dekoratif mantolama, desenli betopan kaplama; pencerelerde plastik doğrama (Egepen, Pimapen vb. markaların 70mm’lik serisi) 4+12+4 ısıcam kullanılmaktadır.

– Çelik kapı Star Çelik Kapı; iç kapılar Amerikan panel kapıdır.

– Dış duvar toplam kalınlığı 24 cm olup, içerisinde 16 cm kalınlığında taşyünü bulunmaktadır. Dış duvar toplam kalınlığı 14 cm olup, içerisinde 8 cm kalınlığında taşyünü bulunmaktadır. Çatıda ve ara katta 8 cm kalınlığında taşyünü kullanılmaktadır.

– İç ve dış duvarların içe bakan tüm yüzeyleri betopan / fibercement levha üzeri Knauf / muadili alçıpan olup, alçıpan üzeri saten alçı ve plastik boya yapılacaktır.

– Mutfakta MDF gövde Membran kapak dolap kullanılmaktadır. Tezgah doğal granit, masif ahşap veya lamine ahşap yapılmaktadır.

– Odalar ve salon zemininde Çamsan marka 1.kalite 8mm kalınlığında laminat parke, ıslak hacimlerde duvar ve zeminde EGE SERAMİK marka 1. sınıf seramik olacaktır.

– Bataryalar (mutfak lavabo bataryası, lavabo bataryaları, banyo bataryaları) NEWARCH marka ekonomik serisi, vtrifiye ürünleri (klozet, duş teknesi, ayaklı lavabo) EGE VİTRİFİYE markadır.

1) ANAHTAR TESLİM – ……. TL/m2 + KDV

Anahtar tesliminde amaçlanan : Çelik evinizin eksiksiz bitirilmiş olarak teslimidir.

Projelerin hazırlanması, temel / subasman, Vitrifiye, armatürler, kapılar, mutfak ve banyo dolapları, priz ve anahtarlar, laminant parke, seramikler, iç ve dış boya vs. dahil.

Arsanızda subasman imalatının yapılması;

a-Hafriyatın yapılması,
b-İnşaat kalıbının (çelik kalıp kullanılmaktadır.)yapılması,
c-İnşaat demiri montajı,
d-Ankraj kirişlerinin montajı,
e-Beton dökülmesi.

– Çelik özel profillerden oluşan Ana Taşıyıcı Hafif Çelik Sistemin fabrikamızda imal edilip arsanızda montajı.

– Çatı ve duvarların Betopan / Fibercement ile kaplanması için Galvaniz Profillerin döşenmesi ve Betopan / Fibercement ile kaplanması.

– Çatıda shingle / metal kiremit, dış duvarlarda Amerikan siding yalı baskı / düz mantolama / desenli mantolama ile kaplanması,

– Çelik dış kapı, pencere ve ısı camlar vs. gibi binayı dıştan tamamen bitirecek tüm imalatların yapılması;

– Binanın dışduvar ve çatı ısı izalasyonu (taşyünü),

– Elektrik, sıhhi tesisat, kalorifer tesisat, ve pis su tesisat boru ve kablolarının çekilmesi,

– İç duvar karkası Betopan / Fibercement ile alçıpanların montajı,

– Tesviye betonunun (şap) atılması,

– İç kapılar ve mutfak dolaplarının imalat ve montajı,

– Döşeme kaplaması (salon, hol, ve odalar laminat parke, Islak hacimler seramik),

– Alçıpanlara saten alçı çekilmesi ve boya işleri,

– Elektrik ve sıhhi tesisat armatürleri, duşakabin, klozet, lavobalar, (müşteri tarafından temin edilen kombi cıhazı, ve radyatörlerin montajı)

2) İLERİ KABA TESLİM -………….. TL/m2 + KDV

SerVilla Çelik Villa tarafından verilecek projelere göre subasman betonu tarafınızdan yapılır.

– Hafif Çelik özel profillerden oluşan ana taşıyıcı sistemin fabrikamızda imal edilip arsanızda montajı yapılır.

– Çatı ve duvarların Betopan / Fibercement ile kaplanması için galvaniz profillerin döşenmesi ve Betopan / Fibercement ile kaplanması,

– Çatı Shingle, Dış duvarlarda Siding yalı baskı ile kaplanması, çelik dış kapı, pencere ve ısı camlar v.s. gibi binayı dıştan tamamen bitirecek tüm imalatların yapılması,

– Binanın dış duvar ve çatı ısı izalasyonu (izocam),

– Elektrik, sıhhi tesisat, kalorifer tesisat, ve pis su tesisat boru ve kablolarının çekilmesi,

– İç duvar ve alçıpanların montajı.

3) FABRİKA PAKET TESLİM – ………….. TL/m2 + KDV

– Hafif Çelik özel profillerden oluşan ana taşıyıcı sistem ile, Çatının OSB ve duvarların Betopan / Fibercement ile kaplanması için galvaniz profillerin fabrikada montaja hazır teslimi.

Notlar:
a) Fiyatlarımız (02/01/2016 tarihi itibariyle) güncel olup değiştirme hakkımız saklıdır.
b) Nakliye, personelin barınma masrafları işveren olarak müşteriye aittir.
c) Projelerin onaylanması, inşaat ruhsatının alınması müşteriye aittir.
d) Montaj esnasında kullanılacak elektrik ve su müşteri tarafından karşılanmaktadır.
e) Bina dışı tüm tesisat ve bağlantılar ile doğalgaz tesisatı müşteriye aittir.
f) Şömine haznesi ve çelik bacası müşteriye aittir.
g) KDV arsaya, projeye göre değişmektedir.
h) Projeler Türkiye için geçerli olup, yurtdışında fiyatlar değişmektedir.

Benzer Yazılar

Köyde Çelik Ev Villa Nasıl Yapılır?

Köyde Çelik Ev Villa Nasıl Yapılır?

Köyde konut inşaatlarında anlattığımız üzere köyde çelik ev villa yapı tarzında ev yapmak içinde aynı prosedürler geçerlidir. Peki nedir bu prosedürler tekrar bir özet geçelim. Köyde yapacağınız arsanın ilk önce İl Özel İdaresine başvuru yaparak İmar Durumu hakkında bilgi almanız gereklidir. İmar durumuna göre arsanız Köy Yerleşim Alanı içerinde ise yapacağınız inşaat “Muhtarlık İznine Tabi” […]

Konut Ev Villa Kredisi Nasıl Alınır? Kredi Kullanmadan Ev Villa Sahibi Olmak!

Konut Ev Villa Kredisi Nasıl Alınır? Kredi Ku...

Konut Kredisi Nasıl Alınır? Bir eve sahip olmak, birçok kişinin hayallerini süsler. Siz de bu hayale sahipseniz ama yeterli birikiminiz yoksa bankalardan kredi çekerek hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Eskiden bankalar tüm kredi taleplerine ihtiyaç kredisi doğrultusunda cevap verirken geçmiş zamanda yürürlüğe giren konut kredisi sistemi (Mortgage) ile ev almak isteyenler için kredi almak çok daha kolay hale […]

Villa Proje Tasarımı ve İnşaatında Mimarla Çalışmak İçin 7 Neden!

Villa Proje Tasarımı ve İnşaatında Mimarla Ça...

1. MİMAR TASARIM ZORLUKLARINI YARATICI ÇÖZÜMLERLE GİDERECEKTİR. Mimarlar fonksiyonel, estetik alanlar yaratmak için eğitim görürler. Özgün bir tasarım projenize satış değeri katacaktır. 2. BİR MİMAR PROJE SÜRECİ BOYUNCA SİZE REHBERLİK EDECEKTİR. Mimari projeleri diğer disiplinlerle koordine edecektir ve tasarımdan ödün vermeden bunu yapmaya çalışacaktır. 3. PROJENİZİN İZİN SÜRECİNİ YÖNETECEKTİR. Projenizle ilgili tüm resmi kurum izinlerinin […]