1750'den Fazla "TÜRKİYE'NİN EN GÜZEL VİLLA MODELLERİ" ile Hizmetinizdeyiz!

Konut Kredisi Nasıl Alınır?

Bir eve sahip olmak, birçok kişinin hayallerini süsler. Siz de bu hayale sahipseniz ama yeterli birikiminiz yoksa bankalardan kredi çekerek hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Eskiden bankalar tüm kredi taleplerine ihtiyaç kredisi doğrultusunda cevap verirken geçmiş zamanda yürürlüğe giren konut kredisi sistemi (Mortgage) ile ev almak isteyenler için kredi almak çok daha kolay hale geldi.

Dilerseniz İMARLI arsanızı ipotek ettirerek banka kredisi oranlarında vade farkı eklenerek firmamıza elden senetle ödemeyi de tercih edebilirsiniz.

Konut Kredisi Almadan Önce Mutlaka Bilinmesi Gerekenler

Günümüzde ev almak isteyen kişiler, konut kredisi çekerek kira öder gibi mülk sahibi olabilmektedir. Bunun için bankaların belli şartları bulunmakta ve bu şartlar bankalara göre değişiklik gösterebilmektedir. Kredi başvurunuzun onay şansını arttırmak istiyorsanız aşağıdaki maddelerden yararlanabilirsiniz.

Kredi notunuzu öğrenin. Bankalar için en önemli detay budur. Kredi notunuz yeterli değilse bankadan konut kredisi alamazsınız.

Konut kredisi faizlerinin ve maliyet oranlarının karşılaştırmasını yapın. Bunlar bankadan bankaya değişir. Faiz oranları karşılaştırması için kullanabileceğiniz birçok uygulama mevcut.

Konut kredisi çekecekseniz kredi tutarının, ev bedelinin en fazla % 80’i olacak şekilde verileceğini bilmeniz gerekiyor. Yani 100 bin TL’lik bir ev için en fazla 80 bin TL kredi çekebilirsiniz. Bazı bankalar, geri kalan tutarı ihtiyaç kredilerinden tahsis ederek size bir teklif sunabilir. Konut alacağınız projenin de eksik kısmı tamamlayacak kredi kampanyası bulunabilir.

Banka tarafından konut kredisine uygun görülmek için satın alacağınız konutun kat mülkiyeti ya da kat irtifaki tapusunun bulunması gerekir.

Kredi miktarınız, gelir seviyenize ve ekspertiz raporunun sonucuna göre belirlenmektedir. Yani evin değerinin fazla olması durumunda yeterli kredi çıkmayabilir.

Peşinatsız Ev Kredisi Nasıl Alınır? Şartlar Neler?
Konut kredisi, evin tüm değerini karşılamaz. Bu nedenle de ev alacakların bir miktar peşinata sahip olması gerekir. Tapu işlemleri sırasında tapu harcı gibi giderler de bulunmaktadır. Bu tür giderleri karşılamak için aşağıdaki yöntemleri izleyebilirsiniz.

  1. Peşinat için ihtiyaç kredisi kullanmak
  2. İpotek göstererek kredi kullanmak
  3. Projelerin peşinat kampanyalarını araştırmak

Ev kredisi kullandıktan sonra peşinat kısmını tamamlamak için ihtiyaç kredisi kullanacaksanız, bunu konut kredisi çekeceğiniz banka ile görüşmeniz yeterli olacaktır.İpotek gösterip kredi kullanmak için kişinin gayrimenkule sahip olması gerekmektedir. Banka mülkü ipotekleyerek size talep ettiğiniz kredi miktarını verir ve böylece gerekli para taksitler halinde geri ödenmek üzere bankadan temin edilir.

Özellikle toplu konut projelerinde zaman zaman peşinat kampanyaları düzenlenir. Bu kampanyaları takip ederek peşinat kısmı hakkında proje sahibi ile bir anlaşma yapabilirsiniz.

Konut Kredisi İşlemleri Nelerdir?

Konut kredisi işlemleri çok basittir. Öncelikle kredi uygunluğunu test etme amacıyla online başvuru yapılabilir. Bankalar online başvuruları hızlıca değerlendirmektedir. Online başvuru onaylandıktan sonra başvurulan kredi şekline göre para hesaba hemen geçebildiği gibi bankalar ihtiyaç sahiplerini şubelerine davet de edebilmektedir.

Nüfus Cüzdanı
İkametgah
Gelir Belgesi
Ancak bazı bankalar sizden ek belgeler talep edebilir. Bankadan bankaya değişebilen bu belgeler hakkında kesin bilgi almak için şubeye gitmeden önce bankanızla iletişime geçebilirsiniz.

SerVilla; Çelik konstrüksiyon villa üretim tecrübesiyle, mimarlık ve mühendislik hizmetlerini de birleştirerek hafif çelik yapılar konusunda kendi tesislerinde üretim yapan sayılı firmalar arasındadır.

Siz de hayalinizdeki yapıyı mimarlarımız ile birebir tasarlamak ve hayalinizi yaşamak için ofisimize davetlisiniz!

SerVilla Çelik Villa Sistemleri

SerVilla Çelik Villa ailesi olarak; 17 yıldır size özel tasarlanan projelerinizi, ekibimizdeki deneyimli mimar ve mühendis arkadaşlarımız ile, yaratıcı, yüksek kalite standartlarında dizayn ederek; son teknoloji bilgisayar destekli Roll-form üretim makinalarımızda; arzu ettiğiniz hafif çelik kalıcı konutları sizlere sunmaktayız.

📌 Kişiye özel mimari tasarım
📌 Türkiye’nin her yerine montaj hizmeti
📌 Hızlı kurulum
📌 İleri kaba teslimden > Anahtar Teslime kadar teslim seçenekleri
📌 Roll Form makinesinde perçinli/vidalı sistem üretim

📞 İletişim:
+90 (216) 614 04 34 (pbx)
+90 (505) 507 04 18 (Mobil + Whatsapp)
+90 (532) 237 04 56 (Mobil + Whatsapp)

📌 Ofis Adres:
Bağlarbaşı M. Bağdat C. No: 412 Kat: 3 D: 5 Maltepe / İstanbul
(Maltepe Bölge Hastahanesi Karşısındayız)

📩 info@servilla.net
📩 sermimar@sermimar.net
🌐 www.e-villaproje.com

#çelikev #çelik #hafifçelik #hafifçelikkonut #çelikkonstrüksiyon #prefabrikev #prefabrikvilla #çelikvilla #celikvilla #hafifcelik #servillacelik #servillasteel #servillaçelik #hobievleri #villamodelleri #modernvilla #modernevler #mustakilev #modernvillamodelleri #celikvillamodelleri #hobibahcesi #hafifcelikyapı #architecture #mimari #architectural #çelikevmodelleri #tasarımevler

Benzer Yazılar

SerVilla Anahtar Teslim Villa – Çelik Ev Villa Avantajları

SerVilla Anahtar Teslim Villa – Çelik E...

SerVilla Anahtar Teslim Villa – Çelik Ev Villa Avantajları SerVilla Anahtar Teslim Villa – Uygun Fiyatlar Çelik bina ürünlerimiz, konvansiyonel betonarme yapılara kıyasla, hem ön üretimli imalatının mümkün olması hem de sahada hızlı kurulabilirliği sonucu maliyet avantajı sağlamaktadır. Bu maliyet avantajı tüketiciye uygun fiyat olarak yansır. SerVilla Anahtar Teslim Villa – Hızlı Çözümler Teknoloji ağırlıklı […]

Villa İnşaatı ile İlgili Temel Bilgiler!

Villa İnşaatı ile İlgili Temel Bilgiler!

Tüm kendi kendinize YENİ ev proje yapmak için hazır olun ! Tabii ki, tasarımcılar, inşaatçılar, bankacılar, ve daha fazla yardıma ihtiyacım olacak, ama her adımda dahil edilebilir – sürece ne olacağını biliyorum. Bu hızlı astar başlamanıza yardımcı olabilir. Bir ev Bina zor bir görev gibi görünebilir, ama bunun nasıl ağrısız sürpriz olabilir – eğlenceli ve […]

Müstakil Ev Villa İnşaat Tamamlama Kredisi

Müstakil Ev Villa İnşaat Tamamlama Kredisi

ZİRAAT BANKASI İnşaat Tamamlama Kredisi Evinizin inşaatına bir tuğla da bizden! Konutunuzun kalan inşaatının tamamlanması için kredimize başvurun, 120 aya kadar vade imkânı ile uygun koşullarda hemen ev sahibi olun. Özellikleri 120 aya kadar vade imkânı bulunmaktadır. İnşa hâlindeki konutun asgari %60 inşaat seviyesinde olması gerekir. Krediye konu gayrimenkul üzerine ipotek tesis edilmekte ve ayrıca […]