1750'den Fazla "TÜRKİYE'NİN EN GÜZEL VİLLA MODELLERİ" ile Hizmetinizdeyiz!

İster bir Çelik Villa yapın isteseniz betonarme bir yapı inşaa edin, tüm yapılar için yetkili mercilerden ruhsat almanız gerekmektedir. Bu izinler büyük şehirlere bağlı yerlerde Belediyelerden, diğer kırsal bölgelerde ise İl Özel İdarelerinden alınmaktadır.

Bu izinler için imar kanununun 20. maddesine göre bazı belgeler hazırlanması gerekmektedir. Bu belgeler kabaca şöyledir.

  • İmar durumunu gösterir belge
  • Yapılacak yerin tapusu
  • Harita Plan örneği
  • Hafif çelik yapının projesi
  • Hafif çelik yapınını elektrik ve sıhhi tesisat projeleri

(Bu projelerin desteği SerVilla ÇELİK tarafından verilmektedir ancak yapılacak yerdeki odaya bağlı mimar – mühendis tarafından onaylanması gerekmektedir.)

Bu belgeler eşliğinde yetikili merciler müşterilerimize geçici müteahhitlik belgesi vermekteler ve bu izin ile tüm işlemlerinizi yapabilmektesiniz.

Çelik yapıların ruhsat maliyetleri ise her bölgede farklılık göstermektedir. Bu konuda detaylı bilgiye ancak o bölgedeki yetkili mercilerden ulaşabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Çelik Ev Villalar, Tercih Nedenleri ve Fiyatları

Çelik Ev Villalar, Tercih Nedenleri ve Fiyatl...

Hafif Çelik evler ve çelik konstrüksiyon yapılar, Amerika, Kanada, Japonya ve İngiltere gibi teknoloji devlerinin villa yapımında ulaştıkları en son sistemdir. Türkiye de estetik güzellikten yoksun, daha bitmeden dış cephesi bozulmaya başlayan betonarme binalar yapılmaktadır. Biz de dünyadaki en son teknolojik gelişmeleri içeren, bu çelik villa’larda yaşama olanağını ülkemiz insanlarına getirdik.Tamamen hayat tarzınız ve zevkinize […]

Arsa Üzerine Ev Villa Yapma Maliyeti Nedir?

Arsa Üzerine Ev Villa Yapma Maliyeti Nedir?

Eğer, bir arsa satın alacak ve üzerinde inşaat gerçekleştirecek kadar maddi güce sahipseniz ya da gelir elde etmek için bir arsa üzerinde inşaat gerçekleştirmek istiyorsanız, öncelikle ortalama olarak arsa üzerine ev yapma maliyeti konusunda bir bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Çünkü her kentte inşa edilecek yapı için ortaya çıkan maliyetler; kullanılan inşaat malzemelerinden vergi ve işçilik […]

Taş Ev Villa Faydaları, Neden Taş Ev Villaları Tercih Etmeliyiz?

Taş Ev Villa Faydaları, Neden Taş Ev Villalar...

Neden Taş Yapılar? Taş Yapılar, dayanıklı, uzun ömürlü, sağlıklı, eko sisteme uyumlu, nefes alabilen, hiçbir zararlı kimyasal içermeyen, pis havayı filtreleyen, deprem, sel, yangın gibi doğal afetlere karşı dayanıklı yüzyıllarca ayakta kalabilen yapılardır. O yüzden TAŞ EVLER. Taş Evlerde yalıtım nasıl sağlanıyor? Taşın kendi özelliğinden dolayı zaten bir yalıtım malzemesi özelliği bulunmaktadır. Çok eskiden ısıtma […]