1750'den Fazla "TÜRKİYE'NİN EN GÜZEL VİLLA MODELLERİ" ile Hizmetinizdeyiz!

Taş Duvar Kaplamaları Nem, Rutubet Yapar mı ?
Duvar üzerine yapılan taş kaplama ile duvarın hava alması engelleniyorsa; nem, rutubet ya da küflenme kesinlikle yaşanmaz, Taş duvar kaplaması yapılan duvarın tamamen hava alması engellendiğinden güçlü bir izolasyon malzemesi olarak ta kullanılabilir..

Taş Duvar Kaplamalar Yağışlı Hava Koşullarından Etkilenir mi ?
Tamamen doğal taşlar ve madeni kayaçlar kullanıldığından dolayı ve ara boşluklarının yağmur yağsa bile su tutmayacak şekilde tasarlanmış olması, kullanılan yapışkan malzemenin kaplama ve duvarla bütünleşmesi sonucu doğal meteoroloji olaylarının hiç biri taş duvarınıza zarar vermez.

Taş Duvar Kaplamalar Seçilirken Nelere Dikkat Etmeli ?
Taş duvar kaplama seçmeden önce, evinizi bir gözden geçirin, diğer duvarlar için de bir düşünün, yapılması gereken duvarları belirledikten sonra, duvarların bulunduğu ortamları göze alarak, dış ortamda ise etrafındaki bahçe ya da ev içerisinde ise kullanılan diğer dekorlara uygun olarak bir kaplama seçimini sitemizden yapabilirsiniz, kaplama yapılmadan uzman arkadaşlardan fikir almakta da yarar vardır.

Taş Duvar Kaplama Yapılırken Detay Elemanları Ne İşe Yarar ?
Detay elemanları, taş kaplama yapımı sırasında duvarın tamamlanmasına engel olan priz gibi bir engel olduğunda, Elektrik kutusu taş kaplaması kullanılıp priz için küçük bir delikle birlikte duvarın bütünlüğü bozulmamış olur. Tek tek yada parça parça yapılan kaplamaların arasında dayanıklılık ya da görüntü farkı yoktur. Diğer detay elemanları da kaplamanın yetersiz olduğu duvar köşeleri, kaplamanın tamamlanması için kenarlar gibi yerleri tamamlamak için kullanılır.

tas-kaplama-duvarlar-2

Taş Duvarlar Yapılırken Boyalar ve Duvar Kağıtları Sökülür mü ?
Taş Duvar Kaplama yapılırken seçilen duvarın yüzeyinde sıvaya kadar bulunan bütün boya, duvar kağıdı gibi materyaller priz yuvaları vs gibi yerlere dokunmadan spatula ile profesyonel ekip arkadaşlarımız tarafından özenle temizlenir. Boyaların temizlenmemesi demek taş kaplamanın boya ile birleşip boya duvardan kopmaya başladığı anda kaplamanın da kopmaya başlayacağı anlamına gelir. Kaplamada kullanılan yapışkan malzemeler sıva ile bütünleşip daha sağlam ve ısı yalıtım edilmiş bir duvar elde ediliyor.

Ne Kadar Sürede Taş Duvar Kaplama Yapılır ?
Taş duvar kaplama, duvarın şekli, yapısı, yüzeyi belirlenmiş ve kaplama seçimi yapılmış ise, hemen hemen işlem 1 günde tamamlanmaktadır. Uzman taş kaplama, duvar ustalarımız tarafından duvar temizlenir. Yapışkan malzemeler duvara uygulandıktan sonra ya teker teker ya da parçalar halinde kaplamalar duvarla bütünleştirilir. Yapışkan hemen donmadığı için parçalar sağlamlık açısından birbirini tutacak şekilde örülür. Kaplanılan duvar arasındaki boşluklara ara tutkal çekilerek. Duvarın temizliği yapılır. 1, 2 gün kuruduktan sonra duvarınız hazır.

Yer Kaplama da Nasıl Taşlar Kullanılır ?
Yer kaplama yapılacak ortam belirlendikten sonra kare kesimli kaplamalarımızdan biri seçilip işe başlanır. Taşların tam kare ya da dikdörtgen seçilmesinin nedeni üzerinde durduğunuzda sizi rahatsız etmemesi gerekir. Tamamen doğal taşlar olduğundan yazları evinizi serinletecektir. Parkelere göre daha dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Sienna, İsola, Arles, Bergamo taşlarından yapılırlar. Tamamlanan yer kaplama size hiç bir zarar vermez. Ortama canlılık sunar.

Taş Duvar Kaplamaları İnsan Sağlığını Nasıl Etkiler ?
Sağlığınızı etkilemez aksine size dinginlik ve canlılık kazandırır. Taş Kaplama yapılan ortamlarda neşeli ve canlı bir ortam oluşur. Yer kaplama, duvar kaplama, taş duvar yapıldıktan sonra temizlik için her türlü maddeyi kullanabilirsiniz. Kaplamaların vücuda zarar verecek yüzeyleri olmaz. Dokunduğunuzda vücudunuzu etkilemek yerine rahatlatacaktır. Kişisel sağlık problemi olan kişiler için kimyasal boyalar yerine daha ferahlatıcı olacaktır.

Kaplama Tuğlaları ve Farkları Nelerdir ?
Taş Duvar Kaplama tuğlası denilince, Slimfix başta olmak üzere Granulbrick, Barok, Terra, Roman taş tuğlaları akla gelir. Slimfix kaplama tuğlaları diğerlerine göre biraz daha büyük kesimli ve düz kenarlı dikdörtgen şeklinde kesilmiştir. Renklerdede aynı olarak yapılır, düz bir görünüm elde edilir,Granulbrick karışık ve yakın renkli, daha serbest kesimli taşlardan oluşur. Barokta Slimfix e göre daha sıkı dikdörtgen ve düz kesimlerden oluşana denilir. Terra ve Roman taşları ise ince kesimli daha farklı görüntü verebilen bir yapıya sahiptir. İnce ve yatay kaplanılırlar.

Taş Duvar KaplamalarınYatay Kaplanılmasının Sebebi Nedir ?
Taş Duvar Kaplamaları denilince, canlanan görüntü yatay ince görünümlü bir ev dekorasyonudur. Genelde bütün taş çeşitleri ve kesimlerin birbirini kavraması amacıyla yatay olarak üst üste konumlandırılıp dayanıklı olması amaçlanır.

Üst üste mozaikleştirilen ince uzun ya da kısa herhangi şekilde birleştirilip, daha sağlam bir taş kaplama elde edilmeye çalışılır, yatay yapılmasının asıl sebebi müşteri memnuniyetinin yanı sıra taş kaplamanın daha uzun yıllar sağlam olarak kalmasını sağlamaktır.

Taş Duvar Kaplama Yapılırken Nelere Dikkat Edilir ?
Taş duvar kaplama denildiğinde akla gelen güzel görüntünün yanı sıra müşteri memnuniyeti, yapılan üründen daha önemlidir. Taş kaplama yapımı sırasında, iletişim, müşteri sorunları ve sorularını çözmeye yatkınlığımız memnuniyetimizi destekler. Siz ve bizlerin karşılıklı olarak iletişim halinde çalışmamız, eğlenceli ve güzel bir işi ortaya koyacaktır. Sadece bizim kontrolümüzde ve kimseyle konuşmadan yapılan bir taş kaplama ne kadar güzel olursa olsun tat vermeyecektir.”

Taş Kaplamalar Beğenilmediği Taktirde, Sökülebilir, Değişebilir mi ?
Kaplama, taş duvar yapısı bir dekoratif bir estetik ürünüdür. Evinize, ofisinize, şirketinize can kazandırmak hareketlilik katmak üzere tasarlanır. Herhangi bir durumda yaşanılan sıkıntı ya da tamamen uygulandıktan sonra kafanızda en ufak soru işereti oluşturan taş duvar kaplamaları bize bildirdiğiniz ve görüşmemiz sonucu kaplamanın temizlenmesi gerekiyorsa duvarınız eski haline getirilene kadar çalışılır.

Tamamen temizlenen kaplamalardan hiç bir ücret alınmaz. Böyle bir durumla karşılaşma oranımız 1000 de 1 olabiliyor. Müşterilerimizin bize bildirdiği ve beğenilmeyen malzeme olduğunda o malzemenin piyasası öldürülüp satıştan çekilir. Çok çabuk zamanda binde bir de olsa bozulan ya da tahriş olan duvar kaplamaları da bizim tarafımızdan kontrol edilip yerine yenileri yapılabilir. ”

Doğal Taş Duvar uygulaması yaparken dikkat edilecek hususlar nelerdir?
Uygulama yapılacak zemin yada duvar yüzeyi düzgün olmalıdır. Kullanacağınız alana ve doğal taşa göre uygun ve kaliteli yapıştırıcılar kullanılacaktır. Taşın kesileceği yerler önceden hesaplanmalı, kaplama ve/veya döşeme uygulamasına buna göre başlanmalıdır. Böylece doğal taşlardan verilecek fireler azalmış olur. Profesyonel hocalarımız tarafından yapılır.En çok kullanılan ürünlerimizden traverten patlatma doğal taşlar veya eskitme traverten doğal taşlar duvarlar da kullanılacak taşlar beyaz olduğundan kullanılan kimyasal yapıştırıcı ve ara harçlar kaplama ya da taş duvarın rengine uygun seçilir, Beyaz bir kaplamanın arasında görülen gri harç güzel bir görüntü vermeyeceğinden, taşa uygun renkler seçilmeye dikkat edilir.

Peyzaj ve Yeşillik Alanlar Nasıl Kaplanılır ?
Peyzaj ve yeşilliğe aşık ruhunuzun bir nebze bile olsa daha mutlu olmasını sağlamak amacıyla dizayn edilmiş doğal kaplamalarımız vardır. Profesyonel ekibimizce bahçeniz, peyzajınız ve yeşil alanlarınıza en uygun şekilde, hangi taş kaplama göze uygun geleceğine sizinle birlikte karar veriyoruz. İletişim halinde yapılan bütün ürünler birer mükemmeli gösteriyor. Bazen yer döşemelerinde bile çimlere gömülerek yapılan taş uygulamalar o bahçenin en büyük odak noktası olabiliyor. Profesyonelce kaplanılan ya da döşenen taşlar tam doğallık yakalanılacak şekillerde, farklı motifler ve doğallıklar oluşturulacak şekillerde yapılır.

Peyzajlar profesyonel tasarım olduğundan dolayı, profesyonel aksesuarlar, tasarımlar ve dekorlar gerektirir. Dekorlarla bütünlük sağlanıp müşterinin memnuniyeti sağlanılıncaya kadar kaplama ve dekor işlemi devam eder. ”

Su Kayrağının Yapısı Nedir Diğerlerinden Farkları Nelerdir ?
Su kayrağı denilince, Taş kaplamada suyla ilgili birşey akla gelecekse deniz taşları gelebilir, su kayrağı taş kaplamaları daha çok dış cephelere yapılır. Deniz taşlarının bir araya gelip oluşturduğu bir duvar gibi görünürler, Yapısı ovale yakın yatay ve uzun oval taşlardır. Tekli yapılması çok zordur, profesyonelce yapılan su kayrağı hiç bir aksaklık olmadan tamamlanır, aralarına motif amaçlı aksesuarlar yerleştirilebilir. Duvarınıza ağır bir görüntü getirir. Dayanıklılığı oldukça sağlamdır, gri ve gerçel harç yapısına uygun bir malzemedir. İç cephe duvarlar için pek uygun değildir. Deniz taşlarının kesilmesi ya da fabrikalarca küçültülmesi ile yapıldığından canlılık ve oksijen barındırır. Sağlık bakımından oldukça sağlıklıdır, hiç bir zararı yoktur.

İş Yerlerlerince Çok Seçilen ve Beğenilen Taş Kaplama Modelleri Nelerdir ?
İş yerlerince kullanılan bir çok model arasında; Kayrak, Terra, Parke ve bir çok taş modeli vardır. Metinde bahsettiğimiz 3 doğal taş modelinin yapısı birbirine çok yakın olup, yatay kesimli ve oldukça sert yapıdadırlar, iş yerlerinin yapılan işe uygun doğasına destek sunarlar. Bir kafenin iç cephelerinin taş kaplama yapıldığı bir Terra-Cotto oranın havasına canlılık ve hizmetinin kalitesini gösteren bir görünüm sunar. Yatay kesimli bu taşların renkleri açık ve ışıklandırmayla güçlenmektedir. İş yerleri dış cephelerde daha çok açık renkler tercih ederler ve dekorasyon malzemelerine göre bir taş kaplama seçerler.”

Parke Taşı- Basalt Taş Kaplama’ nın Şekli Nedir Nerelerde Kullanılır ?
Basalt ile yapılan, bir duvar oldukça sağlamlaşacaktır. Parke Taşı Basalt ile yapılan taş kaplamaların aralarındaki boşluk diğerlerinden geniş ve derin olmasına rağmen sağlamlık olarak çok daha dayanıklıdır. Ara boşluklardaki derinlik, taşların verdiği estetik görüntü bahçenizde başlayacağınız iyi bir günü anımsatır. Doğallık bakımından tamamen doğal olarak kesilmiş olan Basalt malzemesi sağlık açısından oldukça güvenilir bir yapıdadır. Don ya da meteoroloji hareketleri sonucu hiç bir aşınma ve bozulma oluşmaz.

Dekoratif Taş Kaplama Yapılırken Nelere Dikkat Edilir ?
Taş duvar, dekoratif taş kaplama ve doğal taşlar ile yapılan çalışmalarımız profesyonel ekiplerimizce yapılma ve size sunulmaktadır.

Bu kaplama çeşiti estetik bakımdan güzel görülmesi amaçlandığından en ufak bir hatayı kabul etmeyecektir. En ince detaylarında dahi özenle ve dikkatlice çalışan ekip arkadaşlarımız sizlere güzelliğin ve canlılığın taş çalışmasını sunacaktır.

Kaynak: Taş Ev Villa Projeleri

Benzer Yazılar

Konut Ev Villa Kredisi Nasıl Alınır? Kredi Kullanmadan Ev Villa Sahibi Olmak!

Konut Ev Villa Kredisi Nasıl Alınır? Kredi Ku...

Konut Kredisi Nasıl Alınır? Bir eve sahip olmak, birçok kişinin hayallerini süsler. Siz de bu hayale sahipseniz ama yeterli birikiminiz yoksa bankalardan kredi çekerek hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Eskiden bankalar tüm kredi taleplerine ihtiyaç kredisi doğrultusunda cevap verirken geçmiş zamanda yürürlüğe giren konut kredisi sistemi (Mortgage) ile ev almak isteyenler için kredi almak çok daha kolay hale […]

Depreme Karşı “Çelik Konstrüksiyon Ev Villa” Önerisi

Depreme Karşı “Çelik Konstrüksiyon Ev V...

SerVilla Genel Müdürü Mimar İdris YAĞMAHAN, “Klasik bina yöntemlerini terk ederek yüksek güvenlikteki yapılara yönelmeliyiz. Çelik ev bunun için çok önemli bir alternatif” ifadelerin kullandı SerVilla Genel Müdürü Mimar İdris YAĞMAHAN, Elazığ depreminden çıkartması gereken önemli dersler bulunduğunu belirterek, depreme dayanıklı konutlar için çelik konstrüksiyon ev modelinin tercih edilmesi gerektiğini bildirdi. Mimar İdris YAĞMAHAN yaptığı […]

İmarı Olmayan Arsaya Prefabrik ÇELİK Ev Villa Yapılır Mı?

İmarı Olmayan Arsaya Prefabrik ÇELİK Ev Villa...

Uluslararası standart ölçülerinde hazırlanan Prefabrik ÇELİK evler, isteğe göre şekil verilebiliyor. İstenildiği zaman sökülüp tekrar kurulabilen bu ev tipleri, ses-ısı izolasyonu, yangın ve depreme dayanıklılığı bakımından betonarme yapılara nazaran daha sağlıklı olduğu biliyor. Prefabrik ÇELİK Evlerin Avantajları Nelerdir? 1. Her türlü yerleşim ve kullanım amacına isteğe göre uygulanabilir. 2. Kısa zamanda, hızlı ve çabuk yapılır. […]