1750'den Fazla "TÜRKİYE'NİN EN GÜZEL VİLLA MODELLERİ" ile Hizmetinizdeyiz!

Arsa almayı düşünen ziyaretçilerimiz için küçük bir takip listesi hazırlamayı düşündük.

Titiz bir ön denetim, size satılık arsa ararken adımlarınızı gönül rahatlığıyla atabilme imkanı verecektir:

• Bir arazinin arsa olarak kullanılabilmesi için belediyelerin hazırladıkları imar uygulaması alanına dahil edilmiş olması gerekir.

• Arsanızı yaşam alanı mı, ticari alan ya da tarım alanı mı olarak kullanacaksınız, yoksa yatırım amaçlı bir alım yapmak mı istiyorsunuz? Seçimlerinizi önceden net olarak belirlemeli ve bu seçimleriniz doğrultusunda bir yol izlemelisiniz.

• Fiyatlandırma ölçütünü belirleyen en önemli kriter arsanın imar durumudur. Arsa değeri, kaç kat imarlı olduğu, ticari mi yoksa konut imarlı mı olduğu gibi çeşitli vasıf ve niteliklere bağlıdır ve tüm bu bilgiler arsanın imar durumunu gösteren belgede bulunur.

• Tapunun kime ait olduğunu bilmeden kesinlikle arsa satın almamalısınız.

• İlgilendiğiniz arsa ağaçlık bir bölgedeyse, belediyeden edindiğiniz bilgiyle yetinmemenizi, arsanın bulunduğu arazinin orman alanı statüsünde olup olmadığını Orman Müdürlüğüne başvurarak öğrenmenizi tavsiye ederiz. Aynı risk, bölgenin hazine arazisi olabileceği, tarihi sit alanı olarak ayrılmış olabileceği olasılıkları yolunda da geçerlidir. Bu bilgiler belediyenin elinde bulunmayabilir ve tapuya şerh düşülmemiş olabilir.

• Zeminin yapılaşmaya uygunluğu ekonomik açıdan önem taşıdığı gibi, kaygan zeminin bina yapımına elvermemesi de olasıdır. Zemin kayalık ise bu -depreme dayanıklılık açısından artı puan olmakla birlikte- kazı maliyetleri yoluyla ekonomik yük getirebilir.

• İlgilendiğiniz arsanın değerini komşu arsaların halihazırdaki değerleriyle karşılaştırmayı ihmal etmeyin. Arsalar konusunda uzman bir kişinin görüşleri de size bu yolda büyük fayda sağlayacaktır.

Benzer Yazılar

Evinizi Nasıl Yanmaz, Yanmaz Ev Villalar Yapımı

Evinizi Nasıl Yanmaz, Yanmaz Ev Villalar Yapı...

Bir yangın birkaç dakika içinde evinizi yok edebilir, bu nedenle özellikle orman yangınlarına eğilimli bir bölgede yaşıyorsanız her türlü önlemi almanız gerekir. İşte evinizi ve sevdiklerinizi güvende tutmak için yapmanız gerekenler. Evinizin Çevresinde Bir Bariyer Oluşturun Bölgenizde her yıl orman yangınları çıkıyorsa, bu çok kolay, ancak yangınların komşunuzun mülkünden de yayılabileceğini unutmayın. Şiddetli bir yangına […]

Hafif Çelik Yapıların Tercih Edilme Nedenleri Nelerdir?

Hafif Çelik Yapıların Tercih Edilme Nedenleri...

Hafif Çelik yapı kavramı hayatımızda gittikçe daha önemli bir hale gelmektedir. Bu yüzden ülkemizde farklı yerlerde Hafif Çelik yapılar daha fazla tercih edilmeye başlamıştır. Birçok özelliği ve avantajlı özellikleriyle hem kişisel kullanımlar hem firmaların kullanımı hem de afet bölgesi ve mülteci bölgelerinde etkili çözümler sunmaktadır. Hafif Çelik Yapılar her özelliğiyle betonarme yapılardan daha ekonomiktir. Hafif […]

Kütük Ev Villa Sistemi ile Villa Projeleri

Kütük Ev Villa Sistemi ile Villa Projeleri

KÜTÜK EV SİSTEMİ; – Yüksek teknoloji kullanılarak üretilen kütük ev profilleri beton subasman veya ahşap konstrüksiyon üzerine üst üstte konularak ve özel köşe bağlantı sistemleri ile birbirleri ile bağlanarak duvar oluşturma tekniğine dayanır. – Yatay konulan yuvarlak yada dikdörtgen kesitli ahşap kütüklerle yapılan bu tür yapılar yatay etki görünümündedirler. Gerek yüzey kesitlerde gerekse köşe, kapı […]