1750'den Fazla "TÜRKİYE'NİN EN GÜZEL VİLLA MODELLERİ" ile Hizmetinizdeyiz!

Köy sınırları içersinde ve köy yerleşik alanı dışında inşaat yapabilmeniz için Ruhsat veya Yapı İzin Belgesi almanız gereklidir.

Bu nedenle inşaata başlamadan önce İlgili İl Özel İdaresinden “İmar Durumu” almanız gereklidir. İmar durumu için gerekli belgeler evraklar nelerdir.

– İmar durum dilekçesi
– Nüfus Cüzdanı fotokopisi
– Harita Plan Örneği
– Güncel Tapu Kayıt Sureti

Yukarıdaki evraklar tamamlandıktan sonra İl Özel İdaresine imar durum başvurusu yapmanız gereklidir. Harita Plan Örneği ilgili kadastro Müdürlüğünden, Tapu Kayıt Suretini ise ilgili Tapu Müdürlüğünden almanız gereklidir.

Başvurunuz karşılığında size İmar Durumu düzenlenecek olup, tarafınıza ulaşan imar durumuna göre proje çizdirmeniz yada mevcut tip projelerinden bir tanesini seçmeniz gereklidir. Yeni yapılacak konutlar için ilgili İl Özel idarelerinde tip projeler bulunabilmektedir. Eğer arsanızın durumu uygun olmak koşulu ile tip projeye sadık kalmak şartıyla inşaata başlayabilirsiniz. Eğer bu tip projelere uymak istemez yada daha değişik proje yapmak isterseniz Serbest Çalışan Mimar-Mühendis ile irtibata geçerek istediğiniz şekilde proje çizdirebilirsiniz.

Köylerde izin alınmaksızın yapılan yapıların muhtarlıkça, İlgili İl Özel İdaresi’ne bildirilmeleri zorunlu olup buna uymayan muhtarlıklar ve izinsiz inşaat sahipleri hakkında cezai işlem uygulanabilmektedir.

Proje çizdirilme aşamasında iki türlü durum söz konusudur. “Muhtarlık İznine Tabi” yada “Ruhsata Tabi Olma” durumu. Her iki durum için farklı uygulamalar söz konusudur.

Benzer Yazılar

SerVilla Çelik Villa ve Hafif Çelik Yapı Sistemleri Hakkımızda

SerVilla Çelik Villa ve Hafif Çelik Yapı Sist...

Türkiye’nin her yerine ve her iklim koşununa uygun kalıcı ve çok çeşitli kullanım amaçlarına sahip Hafif Çelik Yapı çözümleri sunmaktayız. Modern ve Endüstriyel yapılar, Villa, Otel, Ofis, Hastane, Showroom, Okul, Fabrika, Atölye, Hangar vb. yapıları yalnızca hayallerinizle sınırlı tasarımlar ile sizlere sunarken, satış sonrası verdiği teknik destek ile ayrıcalığı yaşatmaktadır. Yüksek üretim yapan ekibi ve […]

Kütük Ev Villa Sistemi ile Villa Projeleri

Kütük Ev Villa Sistemi ile Villa Projeleri

KÜTÜK EV SİSTEMİ; – Yüksek teknoloji kullanılarak üretilen kütük ev profilleri beton subasman veya ahşap konstrüksiyon üzerine üst üstte konularak ve özel köşe bağlantı sistemleri ile birbirleri ile bağlanarak duvar oluşturma tekniğine dayanır. – Yatay konulan yuvarlak yada dikdörtgen kesitli ahşap kütüklerle yapılan bu tür yapılar yatay etki görünümündedirler. Gerek yüzey kesitlerde gerekse köşe, kapı […]

Villa Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Villa Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Öncelikle sıradan ev tasarımları gibi villa dekorasyonu yeni yaşam alanlarımız için uygun olmayacaktır. Bu yüzden sıradan olmamasına dikkat edilmeli ve apartman tarzı evler olmadığının bilincinde olunulmalıdır. Klasik çizgilere olabildiğince az yer verilmelidir. Fakat italyan tarzı hazırlanan villa dekorasyonu olursa bunun yanında doğal motiflere yer verilmelidir. Alana koyulacak minik bir ağaç ortamın atmosferini değiştirecektir. Ayrıca villa […]